انقلاب اسلامی ثمره ایستادگی و مقاومت مردم در برابر دشمنان است


خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه عصر کنونی را تقابل جریان حق و باطل بیان کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ثمره استقامت و ایستادگی مردم در برابر دشمنان بود.

تبليغ
سرویس : قرآن و معارف - حوزه های علمیه زمان : ۱۳۹۶/۸/۳ - ۱۴:۳۸ شناسه خبر : ۶۶۴۹۹۳
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران:
انقلاب اسلامی ثمره ایستادگی و مقاومت مردم در برابر دشمنان است
خبرگزاری شبستان:استاد حوزه علمیه عصر کنونی را تقابل جریان حق و باطل بیان کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ثمره استقامت و ایستادگی مردم در برابر دشمنان بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی گلپایگانی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و استاد حوزه علمیه، امروز در مراسمی که به مناسبت ایام ماه صفر در مصلی بزرگ این شهرستان برگزار شد، گفت: ما باید راضی به کار خوب و نیکوی دیگران باشیم و سعی کنیم خودمان نیز آن کار را انجام دهیم.

وی افزود: امیرمومنان علی(ع) پس از پیروزی جنگ جمل در پاسخ به سخن یکی از یاران که گفت: دوست داشتم برادرم نیز در این کارزار حاضر بود تا می‌دید خداوند تو را بردشمنانت پیروزی عطا کرد، حضرت فرمودند: آیا میل و محبت برادر تو با ما است، گفت آری، حضرت فرمودند: او هم در این جنگ با ما بوده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با استناد به این فراز از دعای زیارت عاشورا که می‌خوانیم "انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم الی یوم القیامه"، اظهار داشت: ما در این فراز چنین می‌گوییم که یا اباعبدالله الحسین(ع) ما در کربلا حضور نداشتیم که شما و فرزندانتان را یاری کنیم اما فکر و ذهنمان همواره این است که ای کاش در آن روز ما می‌توانستیم به شما یاری برسانیم.

مدیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران ثواب و بهره‌های معنوی را عنایت الهی به انسان بیان کرد و گفت: تعلیم و تربیت نسل ولایتمدار و محب اهل بیت(ع) اجر و ثوابی بی نهایت برای والدین دارد. طبق صریح روایات؛ ما باید برای نسل خودمان دعا کنیم تا نسبت به اهل بیت(ع) محبت داشته باشند و از مسیر صراط خارج نشوند.

امام جمعه موقت شهرستان ورامین عصر کنونی را تقابل جریان حق و باطل بیان کرد و اظهار داشت: پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران ثمره تقابل حق و باطل بود که با استقامت و ایستادگی مردم در برابر دشمنان نصیب ملت شد.

وی ادامه داد: امیرمومنان علی(ع) در خصوص ویژگی‌ رزمنده‌ اسلام می‌فرمایند: اگر کوه‌ها متزلزل شدند تو استوار باش، دندانهای خود را با اراده و اقتدار بهم بفشار و خودت را به خدا بسپار؛ امروز ما نیز در عرصه‌های مختلف نبرد میدانی، اقتصادی و دیبلماسی باید استوار و مقتدر باشیم چرا که ثمره استقامت نصرت و پیروزی است.

پایان پیام/487
ضمیمه :
کلید ‫واژه‌ها:
استقامت
|
مقاومت
|
انقلاب
|


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ