دولت مکلف به بازگرداندن مالیات ارزش افزوده دریافت‌شده از بیمه‌های درمان شد


به گزارش کارگرآنلاین به نقل از روابط عمومی سندیکای بیمه گران، بر اساس بخشنامه ای از سوی سازمان امور مالیاتی که در سال 90 ابلاغ شد تا کنون بابت خدمات درمانی و تکمیلی درمان از بیمه گذاران مالیات دریافت می شد که بر اساس رای جدید دیوان عدالت...

تبليغ

به گزارش کارگرآنلاین به نقل از روابط عمومی سندیکای بیمه گران، بر اساس بخشنامه ای از سوی سازمان امور مالیاتی که در سال 90 ابلاغ شد تا کنون بابت خدمات درمانی و تکمیلی درمان از بیمه گذاران مالیات دریافت می شد که بر اساس رای جدید دیوان عدالت اداری ، پرداخت کنندگانی که در طی شش سال گذشته و از زمان اجرای بخشنامه فوق الذکر در صورتحساب هزینه های درمانی مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده اند می توانند با مراجعه به سازمان امورمالیاتی آنرا مطالبه کنند.

سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه ای به شماره 9253 مورخ 1390/7/9 خدمات درمانی را در صدر بخشنامه معاف اما در سطر آخر همان بخشنامه خدمات درمانی را از معافیت مستثنی اعلام کرد و برآن مالیات بر ارزش افزوده اعمال داشت.

این موضوع در طی سالهای گذشته همواره مورد سوال بود چراکه صراحتاً در بند 9 ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده انواع دارو، لوازم مصرفی، خدمات درمانی، توانبخشی و حمایتی مشمول معافیت مالیاتی ذکر شده بود، تا اینکه به شکایت یک دستگاه دولتی موضوع به دیوان عدالت اداری کشیده شد. در تابستان گذشته دیوان رای به ابطال استثنای ذکر شده در بخشنامه 9253 سازمان امورمالیاتی داد که در پی آن رئیس سازمان امور مالیاتی در ابتدای مهرماه جاری حکم دیوان عدالت اداری را برای اجرا ابلاغ کرد.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ