توسل رژیم سعودی به مبلغان وهابی علیه جنبش صلح آمیز 15 سپتامبر


خبرگزاری شبستان:عربستان سعودی مبلغان وهابی را برای مقابله با «جنبش 15 سپتامبر» که به جنبشی صلح آمیز برای گرفتن حقوق افراد فقیر و بیکار فرا می خواند، تحریک کرد.

تبليغ
سرویس : جهان اسلام - خاورمیانه زمان : ۱۳۹۶/۶/۲۴ - ۱۶:۴۷ شناسه خبر : ۶۵۵۶۸۶

توسل رژیم سعودی به مبلغان وهابی علیه جنبش صلح آمیز ۱۵ سپتامبر
خبرگزاری شبستان:عربستان سعودی مبلغان وهابی را برای مقابله با «جنبش ۱۵ سپتامبر» که به جنبشی صلح آمیز برای گرفتن حقوق افراد فقیر و بیکار فرا می خواند، تحریک کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «العهد» در حالیکه که مبلغان نهاد رسمی دین عربستان تظاهرات صلح آمیز را با عنوان عدم خروج از «اطاعت حاکم» و جلوگیری از بروز نزاع و فتنه رد می کنند، مقامات سعودی مبلغان برجسته جریان «بیداری» و دیگران را که در قبال دعوت های منتشر شده بر روی شبکه های اجتماعی سکوت اختیار کرده اند، بازداشت کردند.

از بارزترین نمودهای تحریک رسمی آل سعود، موضع «عبدالعزیز آل شیخ» است که این فراخوان را به جنبش 15 سپتامبر، جنبشی دروغین و فتنه انگیز توصیف و آنها را تحریم کرد.

این مفتی در یک تماس تلفنی با کانال تلویزیونی« MBC» عربستان گفت: «کشور ما از نعمت امنیت، رفاه و سلامت برخوردار است و به همیت دلیل دشمنان ما به این نعمت بزرگ حسادت ورزیده و خواهان آشوب و فتنه و خونریزی در کشور هستند».
او همچنین در نامه ای به ملت عربستان نوشت: «ای زنان و مردان مسلمان! من این دعوت ها را خلاف امنیت و دین و اخلاق و اعتقاد می دانم، چرا که بسیار گمراه کننده و فریبنده است و باید از اقدامات دولت که موجب امنیت و ثبات در کشور است، حمایت کرد».

مبلغان وهابی از جمله مفتی «عبدالعزیز الفوزان» استاد فقه تطبیقی ​​موسسه عالی قوه قضائیه عربستان نیز این جنبش صلح آمیز را مورد هجوم قرار داده و آن را دشمن امنیت و دین و کشور برشمرده اند.

«محمد العریفی» نوشت: «ما باید با وجود هر اندازه اختلاف و تنوع فرهنگی و فکری در مورد اهمیت حفظ امنیت و اتحاد کشور با یکدیگر متحد بوده و به چنین دعوت ها و فراخوان هایی پاسخ ندهیم».

«صالح المغامسی» واعظ وهابی گفت: «به فضل خدا کشور ما در دست افراد امانتدار و مقتدر اداره می شود و دعوت به جنبش طرحی شیطانی و مورد غضب الهی است».

«مشتری بن راشد العفاسسی» قاری وهابی کویتی با حکوت سعودی اعلام همبستگی کرده و در صفحه توئیتر خود نوشت: «ما باید از سرزمین حرمین شریفین در قبال افراد خرابکار و مخل امنیت این کشور دفاع کرده و نسبت به پیامدهای وخیم آشوب و خونریزی عاقلانه بیندیشیم».

پایان پیام/478
ضمیمه :
کلید ‫واژه‌ها:
مبارزه و تحریک
|
جنبش صلح آمیز
|
مبلغان دینی
|
عربستان سعودی
|


تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ