ویدیویی جالب از کابین هواپیمایی با قابلیت جدا شدن که جان مسافران را نجات خواهد داد [تماشا کنید]


شاید زمان فکر کردن به هواپیما یا سوار شدن در آن اولین فکر و بزرگ ترین ترسی که به سراغ شما می آید ترس از سقوط هواپیما باشد. البته این ترس کاملاً طبیعی است زیرا اگر مشکلی در حین پرواز و در ارتفاع هزاران پا از سطح زمین رخ دهد شانس شما برای زنده ماندن برخلاف تصادف های روی زمین بسیار ناچیز خواهد بود. به همین دلیل همواره شرکت های سازنده ی هواپیما...

تبليغ
ویدیویی جالب از کابین هواپیمایی با قابلیت جدا شدن که جان مسافران را نجات خواهد داد [تماشا کنید]

حسین علی پناهی ۷ دقیقه پیش
تازه های روز دانش و فناوری هوافضا
بدون نظر
http://rzto.ir/mcf

شاید زمان فکر کردن به هواپیما یا سوار شدن در آن اولین فکر و بزرگ ترین ترسی که به سراغ شما می آید ترس از سقوط هواپیما باشد. البته این ترس کاملاً طبیعی است زیرا اگر مشکلی در حین پرواز و در ارتفاع هزاران پا از سطح زمین رخ دهد شانس شما برای زنده ماندن برخلاف تصادف های روی زمین بسیار ناچیز خواهد بود. به همین دلیل همواره شرکت های سازنده ی هواپیما درصدد بوده اند که با ساخت تجهیزات خاص و استفاده از تکنولوژی های نوین و پیشرفته در ابتدا امکان سوانح هوایی و مشکلات سیستمی در هواپیماها را کاهش داده و سپس تمهیداتی برای کاهش تلفات و احتمال آسیب دیدن مسافران و خدمه بیندیشند.

اگر چه روش های مختلفی تاکنون به کار گرفته شده و هواپیماها با ابزارهای جدید و پیشرفته ای مجهز شده اند اما اخیراً یک مهندس هواپیمای اوکراینی به نام ولادیمیر تاتارنکو که سابقه ی طولانی در صنعت تولید هواپیما دارد یک کابین با قابلیت جدا شدن از بقیه ی هواپیما طراحی کرده که می تواند در حین پرواز و در صورت بروز سانحه به راحتی از هواپیما جدا شده و با استفاده از چترهای نجات بزرگ و بالشتک های با قابلیت باد شدن بدون برخورد شدید با سطح زمین و ایجاد مشکل برای مسافران فرود آمده و بدین ترتیب در صورت سانحه ی هوایی هیچ صدمه ای به مسافران و خدمه وارد نشود. در ادامه ی این مطلب ویدیویی از این تکنولوژی جالب و موثر که هنوز عملی نشده است را به شما نشان خواهیم داد که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

منبع: businessinsider

تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه فناوری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ