به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ برخی همسران روسای جمهور دیگر کشورها همگام با شوهرانشان به عرصه سیاسی پا گذاشته‌اند و برخی دیگر نیز علاقه‌ای به بازی سیاست از خود نشان نداده‌اند.

در این گزارش تصاویر همسران روسای جمهور دیگر کشورها را می‌بینید.

امینه اردوغان در سال 1987 با رجب طیب اردوغان ازدواج کرد. حاصل این ازدواج دو پسر به نام‌های بلال و بوراک و دو دختر به نام‌های سمیه و اسرا هستند. در عکس زیر اردوغان و همسرش را در هنگام سفر به ایران می‌بینید.

دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه با سوتلانا مدودوا در سال 1993 ازدواج کرد. آنان یک فرزند به نام ایلیا دارند. عکس زیر از مدودف و همسرش در روز عید پاک گرفته شده است.

ملانیا ترامپ سومین همسر دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا است که در سال 2005 ازدواج کردند. ملانیا متولد اسلوونی است و یک پسر به نام بارون ویلیام دارد.

امانوئل ماکرون با 39 سال سن جوان‌ترین رئیس‌جمهور فرانسه است. نام همسرش برژیت است و 25 سال اختلاف سنی دارند. برژیت معلم ادبیات ماکرون در دبیرستان بود.

ترزا می نخست وزیر انگلیس است. همسرش فیلیپ می 59 سال دارد. او درباره ازدواجش با ترزا می‌گوید: بدون شک، رابطه ما عشق با اولین نگاه بود.

شی‌جی‌پینگ رییس‌جمهور چین در دهه 80 با دختر سفیر کشورش در بریتانیا ازدواج می‌کند اما چند سال بعد از همسرش جدا می‌شود و در اواخر این دهه با پنگ خواننده مشهور و محبوب چینی ازدواج می‌کند. آنان یک فرزند دختر دارند.

صبیحه همسر باقر عزت بگوویچ رئیس‌جمهور بوسنی و هرزگوین است آنان در آبان 95 به تهران سفر کردند. عکسی که مشاهده می‌کنید در اصفهان گرفته شده است.

مهربان علی اف همسر الهام حیدر اوغلو علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان است که در سال 1983 میلادی ازدواج کردند. دو فرزند دختر و یک پسر دارند.

آنگلا مرکل زمانی که وارد دانشگاه شد با اولریش مرکل، دانشجوی فیزیک ازدواج کرد اما این ازدواج به جدایی انجامید. صدراعظم آلمان در مرکز آکادمی علوم با همسر دوم خود یوآخیم زاور آشنا می‌شود آنان در سال 19988 ازدواج کردند. مرکل فرزندی ندارد و با فرزندان همسرش که حاصل ازدواج اول او هستند، زندگی می‌کند.

پرنس فیلیپ همسر ملکه انگلیس است آنان در سال 1947 میلادی ازدواج کردند. پرنس فیلیپ بیشتر به دلیل اظهار نظرهای جنجالی خود و ایجاد دردسر برای همسرش شناخته شده است.

اسما اسد همسر بشار اسد رئیس جمهور سوریه فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه کینگز لندن است. آنان در سال 2000 ازدواج کردند و دو فرزند پسر و یک دختر دارند.