اینستاگرام

طرز تهیه گوش فیل خانگی


دستور غذایی از منصوره رهی مواد لازم برای شربت گوش فیل: شکر: 3 لیوان آب: یک لیوان آبلیمو: یک قاشق غذاخوری زعفران دم کرده: 2 قاشق غذاخوری گلاب: نصف استکان گلوکز: یک قاشق غذاخوری نمک: نوک قاشق چایخوری مواد لازم برای خمیر گوش فیل: تخم مرغ: 3 عدد شیر یا ماست: نصف لیوان روغن جامد […]

تبليغ

دستور غذایی از منصوره رهی

مواد لازم برای شربت گوش فیل:
شکر: ۳ لیوان
آب: یک لیوان
آبلیمو: یک قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده: ۲ قاشق غذاخوری
گلاب: نصف استکان
گلوکز: یک قاشق غذاخوری
نمک: نوک قاشق چایخوری

مواد لازم برای خمیر گوش فیل:
تخم مرغ: ۳ عدد
شیر یا ماست: نصف لیوان
روغن جامد یا کره: چهار قاشق غذاخوری
بکینگ پودر: یک قاشق چایخوری
آرد سفید قنادی: ۵۰۰ گرم

طرز تهیه شربت گوش فیل:
شکر را همراه آب با حرارت کم روی اجاق بگذارید تا شکرآب شود. مواد را زیاد هم نزنید تا شکر به لبه‌های ظرف نچسبد و باعث شکرک زدن شربت نشود. وقتی شکر کامل حل شد آبلیمو، زعفران و گلاب بریزید.گلوکز هم اضافه کنید که به قوام آمدن شربت کمک می‌کند. اگر گلوکز نداشتید بگذارید با حرارت کم تا ۲۰ دقیقه قل بزند و قوام بیاید، اما شربت را هم نزنید.

طرز تهیه خمیر گوش فیل:
ابتدا در کاسه‌ای ماست و تخم مرغ و بکینگ پودر و نمک را با همزن مخلوط کنید. بعد روغن جامد یا کره نرم شده را اضافه کنید.(از روغن مایع استفاده نکنید)
مواد را هم بزنید و در آخر هم آرد را در سه مرحله اضافه کنید تا خمیری نرم و لطیف به دست بیاید. روی خمیر را پوشانده و تا۲ ساعت در دمای محیط بگذارید تا استراحت کند. بعد از استراحت با وردنه یا با دست پهن کنید و با چاقو یا پیتزا بر برش بزنید و در روغن داغ سرخ کنید.خمیر‌ها نه زیاد نازک باشد نه ضخیم.بعد که سرخ شد و همان‌طور داغ درون شربت ولرم بیندازید. بعد از چند مرحله سرخ شدن، روغن کف می‌کند. می‌توانید با پشت کفگیر روغن را سریع و به صورت دورانی هم بزنید تا کف‌ها بخوابند. گوش فیل‌های سرخ شده ۳ دقیقه باید در شربت بمانند. بعد گوش فیل‌ها را درآورده و در صافی بریزید تا شربت‌های اضافی آن خارج شود. شربت اضافی را دور نریزید. می‌توانید برای دفعه‌های بعد هم از آن استفاده کنید. فقط اگر شربت شکرک زده بود روی حرارت کم بگذارید و با ۴ قاشق آب و یک قاشق مربا خوری آبلیمو بگذارید سه دقیقه قل بزند و دوباره استفاده کنید.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ