اوحدی: بسیج حافظ آرمان‌های انقلاب و شهدا است


اوحدی: بسیج حافظ آرمان‌های انقلاب و شهدا است

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت : بسیج در دوران هشت سال دفاع مقدس و نیز تاکنون در جهت پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌های اسلام ، انقلاب و حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران با تمام توان خویش ایثار کرده است.

به گزارش ایرنا ، سعید اوحدی در آستانه پنجم آذر سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین و به مناسبت هفته بسیج افزود : بسیج از آغاز شکل‌گیری تاکنون با برخورداری از نیروهای مؤمن و انقلابی و حضور سازمان‌ یافته، فعال و مقتدرانه­ خود به‌عنوان بخش مؤثری از نیروهای اجتماعی توانسته است با ایثار، رشادت، جانفشانی و با بصیرت و کوشش آگاهانه اقدامات مؤثری به‌ویژه درمدیریت بحران‌های مختلف و همچنین شکست توطئه‌های دشمنان این مرز و بوم انجام دهد.
وی تصریح کرد : بسیاری از شهدای والامقام و ایثارگران معزز لباس بسیجی بر تن داشتند و امروز نیز بسیاری از بسیجیان غیور جهت دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌ها با روحیه‌ای برگرفته از مکتب عاشورا ،گام در میدان مبارزه حق علیه باطل و دفاع از ارزش­های والای الهی، انسانی و انقلابی می‌گذارند.
وی افزود: بی‌تردید با حضور بسیجیان جان‌ برکف توطئه‌های قدرت‌های استکباری هیچ‌گاه به نتیجه نخواهد رسید و تا مادامی‌که بسیج و تفکر بسیجی و روحیه ایثار و مقاومت در جامعه ما غالب باشد اقتدار و شکوه این نظام برقرار خواهد بود.

* دیدار اوحدی با خانواده‌ شهید مدافع سلامت

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه دیدارهای مستمر با خانواده معظم شهدا و ایثارگران روز شنبه با خانواده شهید مدافع سلامت «دکتر محمود پویانی راد» و خانواده شهید جانباز «محمد میرزا عبدالله» دیدار و گفت‌وگو کرد.

اوحدی: بسیج حافظ آرمان‌های انقلاب و شهدا است

اوحدی در دیدار با خانواده شهید مدافع سلامت «دکتر محمود پویانی راد» متخصص بیهوشی بیمارستان فیروزگر تهران گفت: پزشکان و کادر درمان در حرفه‌ای مشغول هستند که جایگاه آن‌ها برای مردم همراه با آرامش است.
وی با اشاره به جایگاه کادر درمانی در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: خداوند قدرتی را در پزشکان و کادر درمان قرار داده است که آرامش‌بخش هستند. پزشکان و کادر درمانی در این شرایط خالصانه و آگاهانه خدمت می‌کنند و به شهادت می‌رسند و این خدمت و ایثار ارزش مقدسی دارد و باید قدردان آنها باشیم.

شهید مدافع سلامت دکتر «محمود پویانی راد» متخصص بیهوشی بیمارستان فیروزگر ۱۰ شهریور ماه امسال به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در ۵۹ سالگی به شهادت رسید.

* دیدار با خانواده شهید جانباز «محمد میرزا عبداله»

اوحدی همچنین در دیدار با خانواده جانباز شهید «محمد میرزا عبدالله» گفت: شهدا زمانی که در سال‌های دفاع مقدس به جبهه‌ها می‌رفتند مسیر شهادت را انتخاب کردند و در وصیت‌نامه‌هایی که می‌نوشتند به این نکته اشاره می‌کردند که هدف آن‌ها شهادت است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خطاب به همسر این جانباز شهید گفت: شما به عنوان همسر شهید این عزت را داشتید که در کنار جانباز دفاع مقدس زندگی کنید و در شرایط سخت در کنار این جانباز شهید به عنوان یکی از بهترین‌های روی زمین باشید و موجب آرامش ایشان شوید.
وی با اشاره به ارزش شهدا در مسیری که طی کردند، خاطرنشان کرد: شهدا با عزت در این دنیا زندگی کردند و با مرگ آگاهانه همه چیز خود را فدای ارزش‌ها و ایران اسلامی کردند.
جانباز ۷۰ درصد شهید محمد میرزا عبداله سال ۵۹ در اثر اصابت ترکش در منطقه سوسنگرد به درجه رفیع جانبازی نائل آمد و سرانجام ۲۳ آبان ماه سال جاری پس از ۴۰ سال جانبازی به یاران شهیدش پیوست.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سیاسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location