با ثبت نرخ تورم 46.4 درصد رکورد بالاترین رقم تورم در یک دهه اخیر شکسته شد


با ثبت نرخ تورم 46.4 درصد رکورد بالاترین رقم تورم در یک دهه اخیر شکسته شد

تورم نقطه به نقطه در آبان ماه به 46.4 درصد رسید که حاکی از رشد 5 درصدی نسبت به ماه گذشته است. با این وجود تورم ماهانه با کاهش 1.8 واحدی به 5.2 درصد رسید. در این ماه تورم ماهانه گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها رکورد یک دهه گذشته را جا به جا کرد.

با ثبت نرخ تورم 46.4 درصد رکورد بالاترین رقم تورم در یک دهه اخیر شکسته شد
به گزارش پارسینه، مرکز آمار اطلاعات و آمار مربوط به شاخص قیمتی در آبان امسال را منتشر کرد. بر این اساس نرخ تورم نقطه به نقطه در آبان به ٤٦,٤ درصد رسیده است که افزایش ٥ درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد. همچنین نرخ تورم ماهانه به ٥,٢ درصد در این ماه رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ١.٨ واحد درصد کاهش داشته است.


نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها و دخانیات» با افزایش ١٦,١ واحد درصدی به ٥٦.٦ درصد و گروه «کالا‌های غیر خوراکی و خدمات» با کاهش ٠.١ واحد درصدی به ٤١.٨ درصد رسیده است.


همچنین تورم ماهانه گروه خوراکی و آشامیدنی‌ها در این ماه برابر با ۱۳.۲ درصد گزارش شده‌است که بالاترین تورم ماهانه از ابتدای دهه ۹۰ به حساب می‌آید.

تورم نقطه‌ای برای خانوار‌های شهری ٤٥,٧ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٤,٤ واحد درصد افزایش داشته است. تورم نقطه‌ای برای خانوار‌های روستایی نیز ٥٠,٣ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٨,١ واحد درصد افزایش داشته است

تورم سالیانه منتهی به آبان ماه به ۲۹ درصد رسیده‌است که افزایش ١.٨ درصدی را نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد.


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه اقتصادی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location