خطر وقوع سیلاب در استان تهران


خطر وقوع سیلاب در استان تهران

درجاتی درباره آخرین وضعیت جوی و احتمال وقوع سیلاب در استان تهران توضیحاتی داد.

خطر وقوع سیلاب در استان تهران

منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه سازمان هواشناسی ظرف روز‌های گذشته احتمال سیلاب در استان تهران را اعلام کرده است، گفت: ما به سازمان‌های دولتی، ادارات، سازمان‌های ذیربط و شهرداری‌های استان و شهر تهران در این خصوص بخشنامه‌های لازم را ابلاغ کرده ایم.

وی ادامه داد: اقدامات لازم با تولیت استانداری در سطح استان، تولیت فرمانداری‌ها در سطح شهرستان‌ها و تولیت معاون خدمات شهری شهرداری تهران در سطح مناطق ۲۲ گانه در حال انجام و مدیریت است همچنین تاکنون موردی در خصوص مشکلات ناشی از سیلاب‌ها گزارش نشده است.

درجاتی افزود: تقاضا داریم با توجه به شرایط خاصی که وجود دارد مردم در نقاطی که کانال، رود دره، مسیل و دریاچه‌های سدها، وجود دارد به هیچ وجه اتراق نکنند و برای توقف به این مناطق نروند. همچنین باتوجه به اینکه بارش و رطوبت بالای هوا شیوع ویروس کرونا را تشدید می‌کند، حتی المقدور از منزل خارج نشوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به آخرین وضعیت نقاط مختلف استان گفت: در حال حاضر، در محور فیروزکوه -امین آباد، جاده هراز و در ارتفاعات شمیرانات بارش برف و مه گرفتگی داریم. همچنین در دماوند، شهریار و پیشوا بارش باران وجود دارد، همچنین در محور‌های شمیرانات، پاکدشت، آزادراه قم-تهران، تهران-ساوه، تهران-کرج و ملارد نیز در حال حاضر بارش باران به صورت سامانه‌ای گزارش شده است.

وی با بیان اینکه، چون ما پیش بینی این بارش‌ها را از قبل داشته ایم و به کوهنوردان تاکیدات لازم اعلام شده است، ادامه داد: در ایستگاه‌ها این موضوع ابلاغ شده و به کوهنوردان اعلام می‌کنیم نقاط کوهستانی استان دچار برف، مه گرفتگی و خطر فرو ریزش بهمن وجود دارد و از این عزیزان می‌خواهیم که در این روز‌ها از صعود به کوه‌ها خودداری کنند.

بیشتر بخوانید

بارندگی علت اصلی ازدحام جمعیت امروز مترو

انتهای پیام/تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه اجتماعی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location