توزیع نهاده دامی بین دامداران خراسان رضوی 2 برابر شده است


توزیع نهاده دامی بین دامداران خراسان رضوی 2 برابر شده است

مشهد- ایرنا- مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: توزیع انواع نهاده‌های دامی در استان از ابتدای امسال تا کنون در مقایسه با مدت مشابه پارسال بین دامداران این استان 2 برابر شده‌ است.

سعادت علی‌نیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۲۱۵ هزار تن انواع نهاده‌های دامی در خراسان رضوی توسط این اداره کل بین دامداران استان توزیع شده‌ است.

وی ادامه داد: این میزان نهاده از ابتدای سال تا پایان آبان ماه به منظور ایجاد تعادل در بازار و حمایت از دامداران خراسان رضوی بین دامداران این استان توزیع شده‌ است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: این نهاده‌ها شامل جو، ذرت و کنجاله سویای وارداتی است که در اختیار دامداران خراسان رضوی قرار گرفته است.

علی نیا افزود: در مدت مشابه پارسال ۱۲۰ هزار تن انواع نهاده در بین دامداران استان خراسان رضوی صادر شده است که امسال این میزان به دو برابر افزایش یافته است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی گفت: در کل سال گذشته در مجموع ۲۱۸ هزار تن نهاده از سوی این اداره کل در بین دامداران استان توزیع شده است.

خراسان رضوی ۷.۱ میلیون راس دام سبک شامل گوسفند و بز و ۳۲۰ هزار راس دام سنگین مولد و غیر مولد دارد و سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تُن انواع محصولات در حوزه دام و طیور در این استان تولید می شود.



تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location