نحوه خدمت‌رسانی به مبتلایان کرونا در میبد مناسب است

منبع خبر / ایرنا / یزد / 4 روز پیش

نحوه خدمت‌رسانی به مبتلایان کرونا در میبد مناسب است

یزد- ایرنا- رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وضعیت درمان و روند خدمت‌رسانی به افراد مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان میبد را مطلوب و روند معالجه بیماران کووید- 19 را بررسی کرد.

به گزارش ایرنا دکتر محمدمهدی گویا و هیات همراه روزشنبه از بخش‌های بستری بیماران و مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام جعفر صادق (ع) میبد و مرکز شماره یک (شهید زاهدی) بهداشت و درمان این شهر بازدید کرد و در نشستی با حضور مسوولان محلی به بررسی وضعیت بهداشتی و درمانی این واحد پرداخت.

وی در بازدید از مرکز شماره جامع سلامت میبد به عنوان مرکز اصلی خدمت‌رسانی به بیماران سرپایی مشکوک به ویروس کرونا و انجام آزمایش‌های مرتبط به بیماری کووید- ۱۹ در گفت و گو با پزشک و کادر درمان چگونگی پذیرش و معاینه بیماران را جویا شد.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت خود را در جایگاه بیمار معرفی کرد و از پزشکان پرسش‌هایی در ارتباط با بیماری کرد و تجویز دارو و درمان آنها را جویا شد.

یکی از پزشکان مرکز یادشده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بیماران با علایم مانند سرفه ، تب و تنگی نفس به این مرکز مراجعه می کنند که پس از معاینه در صورت نیاز و بر اساس دستورالعمل‌ها آزمایش ویروس کرونا از آنها گرفته می‌شود.

دکتر محمدحسن دهقانی افزود: این مرکز بیشتر محل مراجعه بیماران سرپایی است و بیماران بدحال به بیمارستان مراجعه می کنند.

وی با توصیه به استفاده از ماسک ٍ، سرفه ، تنگی نفس ، بدن درد و کاهش حس چشایی را به عنوان علایمی ذکر کرد که مردم با توجه به درگیر بودن با آن‌ها باید به مراکز درمانی مراجعه کنند.

میبد هشت مرکز بهداشت و درمان دارد و مرکز شماره یک واقع در محله یخدان از ساعت هفت و نیم صبح تا هشت عصر فعال است.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( جمعه ) گفته بود که با فوت ۴۷۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به بیماری کووید- ۱۹ در کشور به ۴۳هزار و ۸۹۶ نفر رسید.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۳۰ آبان ۱۳۹۹ بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳هزار و ۲۶۰ بیمار مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شد که از این تعداد سه هزار و ۴۴ نفر بستری و هماکنون پنج هزار و ۷۵۶ نفر تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

لاری افزود: در مجموع ۸۲۸ هزار و ۳۷۷ فرد مبتلا به کرونا تاکنون در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۵۸۹ هزار و ۲۵ نفر هم بهبود یافته‌اند.

وی ادامه داد: استفاده از خون بهبود یافتگان کرونا یکی از روش‌های درمانی موثر برای افراد مبتلا به کروناست که در آغاز ابتلای بیمار از بدحال شدن وی جلوگیری می‌کند.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location