افزایش سقف تعداد ویزیت سونوگرافی کیفیت کار را کاهش می‌دهد


افزایش سقف تعداد ویزیت سونوگرافی کیفیت کار را کاهش می‌دهد

رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه انجام سونوگرافی در مراکز مربوط به تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگان این سازمان رایگان است، گفت: اگر بخواهیم تعداد ویزیت‌های سونوگرافی را افزایش دهیم کیفیت کار کاسته می‌شود.

محمود فروزنده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بیمه تامین اجتماعی ۷۰ درصد تعرفه دولتی را تحت پوشش قرار داده و اگر پرونده فرد بیمار مربوط به بستری در بیمارستان باشد، این بیمه ۹۰ درصد تعرفه دولتی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

وی افزود: به‌عنوان مثال اگر تعرفه خصوصی یک سونوگرافی ‭‭۱۰۰‬‬ هزار تومان و تعرفه دولتی آن ۵۰ هزار تومان باشد، کلیه بیمه‌ها اعم از تامین اجتماعی ۷۰ درصد تعرفه دولتی و ۵۰ درصد تعرفه خصوصی را متقبل می‌شوند.

رئیس دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی سازمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه هر سونوگرافی به‌طور متوسط باید برای ویزیت هر فرد ۱۰ الی ۱۵ دقیقه وقت صرف کند، گفت: با احتساب این زمان در هر ساعت حدود پنج بیمار ویزیت می‌شود و اگر بخواهیم تعداد ویزیت‌های سونوگرافی را افزایش دهیم کیفیت کار کاسته می‌شود.

فروزنده با بیان اینکه انجام سونوگرافی در مراکز مربوط به تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگان این سازمان رایگان است، خاطرنشان کرد: هزینه سونوگرافی‌های سه بعدی و داپلر به‌صورت آزاد حساب می‌شود.

انتهای پیامتبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه چهارمحال و بختیاری


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location