ملت، مانع از تحقق اهداف ضدایرانی کاخ سفید شد


ملت، مانع از تحقق اهداف ضدایرانی کاخ سفید شد

رئیس جمهور تاکید کرد: ملت ایران با صبوری و ایستادگی نگذاشت امریکا در پیشبرد اهداف ضدایرانی اش در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی موفق شود.

ملت، مانع از تحقق اهداف ضدایرانی کاخ سفید شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما آقای روحانی در جلسه هیئت دولت با تبریک چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: ملت ایران در سال ۵۹ روز‌های بسیار سختی را پیش رویش دید در مقطعی که توطئه بین المللی عظیمی علیه کشورمان شکل گرفت.
رئیس جمهور افزود: البته تجاوز به کشورمان ظاهرا از جانب ارتش کشور همسایه بود، اما همه قدرت‌ها از شرق و غرب عالم در این توطئه علیه ملت ما نقش داشتند.
آقای روحانی گفت: ملت ما توانستند دربرابر مدرن‌ترین سلاح‌های دشمن به پیروزی برسند در حالی که ما در هشت سال دفاع مقدس نتوانستیم حتی سلاح‌های معمولی از دیگر کشور‌ها خریداری کنیم.
رئیس جمهور افزود: البته برخی اقلام تسلیحاتی از بعضی کشور‌ها خریدیم که بعد همان را نیز در داخل تولید کردیم، اما هیچ کشوری به ما سلاح پیشرفته نداد.
آقای روحانی گفت: در آن دوره از قدرت‌های شرقی و غربی گرفته تا دنیای عرب آن روز پشت ظالم و متجاوز ایستادند و ملت ما با مقاومت و صبوری در برابر این تجاوز ایستاد و به پیروزی رسید.
رئیس جمهور تاکید کرد: اکنون نیز باید به همان ریسمان الهی تمسک بجوییم و همان مسیر صبر و ایستادگی را در پیش بگیریم چنانکه ملت در سه سال اخیر در سخت‌ترین شرایط تحریمی ایستادگی کردند.
آقای روحانی گفت: امریکایی‌ها فکر می‌کردند در نخستین مرحله از تشدید فشارهایشان در تیر و خرداد ما را به فروپاشی اقتصادی می‌رسانند و بعد در پی این بودند که در مرداد ما را به فروپاشی اجتماعی سوق دهند و در پایان فصل پاییز ما را به فروپاشی امنیتی می‌رسانند.
رئیس جمهور افزود: آنان به تعبیر خودشان خیال می‌کردند در ۲۲ بهمن با ورود به ایران بر کشورمان مسلط می‌شوند؛ چنین فکر خام و کودکانه‌ای در سر حاکمان کاخ سفید بود، اما آنچه اهمیت داشت ملت آنان را در تحقق اهدافشان ناکام کرد.
وی گفت: امریکایی‌ها اخیرا نیز توطئه جدیدی علیه کشورمان طراحی کردند و قطعنامه‌ای علیه ما به شورای امنیت بردند تا نگذارند تحریم‌های تسلیحاتی علیه کشورمان پایان یابد، اما شکست خوردند.


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سیاسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location