رشد اقتصادی بدون نفت ایران قابل قبول است


رشد اقتصادی بدون نفت ایران قابل قبول است

رئیس جمهور گفت: شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی بدون نفت ما، منهای 6 دهم درصد است، در سه ماهه نخست امسال هم در کشاورزی و هم در صنعت رشد مثبت داشتیم.

رشد اقتصادی بدون نفت ایران قابل قبول استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی در ادامه سخنانش در جلسه هیئت دولت، افزود: در دوران کرونا یک فشار فوق العاده‌ای به کشور‌های غربی وارد شد به طوری که اروپایی‌ها همین دیروز اعلام کردند که رشد اقتصادی ما منهای ۹ درصد است، این در حالی است که رشد اقتصادی ما در طول سه ماه طبق اعلام بانک مرکزی از منهای یک هم کمتر است و منهای ۶ دهم درصد است.
رئیس جمهور همچنین گفت: شرایط اقتصادی و رشد اقتصادی بدون نفت ما منهای ۶ دهم درصد است، ما در سه ماهه نخست امسال هم در کشاورزی و هم در صنعت رشد مثبت داشتیم، البته در خدمات تا حدودی رشدمان منفی بوده است، سال گذشته هم با اینکه کارمان با سیل آغاز و با کرونا به پایان رسید، رشد اقتصادی بدون نفت مان مثبت ۱ و یک دهم بوده است، امیدوارم امسال هم بتوانیم رشد اقتصادی را مثبت به پایان برسانیم، البته پیش بینی‌ها این است که امسال اگر همین حرکت را ادامه دهیم به این نتیجه می‌رسیم.
آقای روحانی خطاب به همتای آمریکایی خود افزود: ما منفی ۲۵ نیستیم، آقای آمریکا، شما هستید، منهای ۲۰ و ۲۵ این اعداد مربوط به دوستان شماست. تنها من‌های ۶ دهم درصد رقم ماست البته شما مدام حرف‌هایی را کنار هم می‌چینید حال راست و دروغ این حرف‌ها مشخص نیست، برایتان هم مهم نیست، اما حداقل نسبت به رشد اقتصادی ایران راستگو باشید در مورد پروژه ماشه هم به دنیا راست بگویید اعلام کنید که شکست خورده اید.
رئیس جمهور تصریح کرد: حرکت ما در دو زمینه بسیار خوب است یک در زمینه تولید؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را سال جهش تولید معرفی کردند حرکت بسیار خوبی در تولید داریم در زمینه‌های زیرساختی نفت، پتروشیمی، فولاد، آب و برق حرکت‌های بسیار خوبی را انجام داده ایم، هر هفته شاهد افتتاح‌های مختلف هستیم فردا (پنجشنبه) در زمینه بهداشت و درمان افتتاح بیمارستان داریم.
آقای روحانی گفت: شرایط ما در زمینه تولید بسیار خوب است البته در زمینه صادرات در ماه‌های اول سال و اسفند سال گذشته به خاطر کرونا مشکل داشتیم، اما بعد از خرداد شرایط ما گشایش پیدا کرد، وضع صادرات غیر نفتی و تولید در تیر و مرداد خوب شد.
رئیس جمهور افزود: در زمینه صنعت و کشاورزی شرایط خوبی داریم، ان شاءالله همین وضعیت با تلاش کارگران، کشاورزان، مهندسین و وزارتخانه‌های مربوطه حفظ شود.
آقای روحانی گفت: امروز از آماری که وزیر نیرو ارائه کرد، بسیار خوشحال شدم چرا که طبق آن ما تا امروز برای هشت میلیون نفر روستایی آب سالم پایدار تامین کرده ایم، این در حالی است که در گذشته و کل تاریخ ما از قبل و بعد انقلاب آب سالم بهداشتی برای کمتر از یک میلیون نفر تامین شده بود و ما رشد هشت برابری را رقم زدیم.
رئیس جمهور افزود: در سد سازی تصفیه آب، پتروشیمی، بهداشت و درمان عملکرد قابل قبولی داشتیم، در فضای مجازی هم توانستیم موفقیت‌هایی را رقم بزنیم به طوری که در شرایط کرونا دولت، اینترنت را برای آموزش دانش آموزان و معلم‌ها رایگان کرده است، ان شاءالله برای این اتفاق برای دانشجویان هم خواهد افتاد.


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه سیاسی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location