ساخت واحدهای مسکونی در اسفراین مهرماه آغاز می‌شود


ساخت واحدهای مسکونی در اسفراین مهرماه آغاز می‌شود

بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن در این استان، از اوایل مهرماه با آغاز ساخت واحدهای مسکونی در شهر اسفراین، عملیاتی می‌شود.  

حسین جزمی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راه و شهرسازی استان، زمین مورد نیاز برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن را در شهر اسفراین با گستره چهار هزار و ۸۰۲ متر مربع تامین کرده است.

وی با بیان اینکه زمین مورد نیاز در چهار شهر دیگر استان نیز تامین شده است گفت: راه و شهرسازی تاکنون زمین مورد نیاز را در شهرهای اسفراین، شیروان، جاجرم و گرمه تامین کرده است و بر اساس اعلام راه و شهرسازی، در صورت نیاز، مشکلی برای تامین زمین در این شهرها وجود ندارد.

وی درباره استقبال شهروندان از طرح اقدام ملی تولید مسکن گفت: سهم استان از این طرح، تامین و ساخت ۴۶۰ واحد مسکونی است اما شمار متقاضیانی که نسبت به تامین و واریز آورده اقدام کرده اند، ناچیز است.

جزمی با بیان اینکه تسهیلات طرح اقدام ملی تولید مسکن با بهره ۱۸ درصدی به متقاضیان پرداخت می شود که این رقم برای ساخت مسکن، برای متقاضیان بالا است، گفت: در قالب این طرح، هزار و ۱۸ نفر در استان ثبت نام کرده و متقاضی مشارکت در ساخت مسکن شده اند و از این تعداد تنها ۳۶ نفر سهم اولیه آورده خود را واریز کرده اند.

وی نداشتن آشنایی کامل با مزایای این طرح را از علل کمرنگی استقبال مردم از آن عنوان کرد و گفت: در اسفراین ۵۷۷ نفر برای دریافت مسکن ثبت نام کرده اند اما تنها ۲۴ نفر نسبت به واریز سهم آورده اقدام کرده اند و در جاجرم هم که ۱۵۱ نفر ثبت نام کرده بودند تنها یک نفر آورده خود را واریز کرده است.

وی با بیان اینکه مهلت واریز سهم آورده تا پایان شهریورماه جاری تعیین شده است، خاطرنشان کرد: در شهر گرمه تنها چهار تن از ۱۱۰ نفر متقاضی و در شیروان هم هفت نفر از ۱۸۰ متقاضی سهم آورده را تامین کرده اند.

سرپرست معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: طرح اقدام ملی تولید مسکن در شهرهای جاجرم و گرمه، به صورت گروه ساخت انجام می شود و در شهر شیروان هم به شیوه انبوه سازی و یا گروه ساخت اجرا می شود.

وی گفت: تخفیف ۵۰ درصدی در هزینه پروانه ساخت و تخفیف ۵۰ درصدی در هزینه های نظام مهندسی ساختمان از مزایای این طرح است و علاوه بر آن، زمین به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد و متقاضی، تنها هزینه ساخت واحد را پرداخت می کند.

جزمی با بیان اینکه در این طرح، هزینه تمام شده برای ساخت هر واحد ساختمانی، به ازای هر مترمربع، ۳۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: متقاضی در مرحله نخست باید ۴۰۰ میلیون ریال از سهم آورده را واریز کند و در مجموع ۲ میلیارد ریال سهم آورده متقاضی است و یک میلیارد ریال هم از طریق پرداخت تسهیلات تامین می شود.

سرپرست معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: راه و شهرسازی استان برای اجرای این طرح، در شیروان هشت هزار و ۳۸ مترمربع، در گرمه ۲ هزار و ۶۳ مترمربع و در جاجرم ۲ هزار و ۶۳۷ مترمربع زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار داده است.

جزمی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن در ساخت واحدهای مسکونی، حساسیت لازم در مقاوم سازی و استحکام سازه را دارد، گفت: نظارت مستمر بر اجرای پروژه ها وجود دارد و یقینا تجربه های مسکن مهر تکرار نمی شود.

اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده است.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه خراسان شمالی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location