10 هزار و 713 کودک لرستانی تحت پوشش کمیته امداد هستند


10 هزار و 713 کودک لرستانی تحت پوشش کمیته امداد هستند

خرم‌آباد_ ایرنا_ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان گفت: 10 هزار و 713 کودک در قالب طرح‌های حمایت از ایتام و محسنین تحت پوشش این نهاد هستند.

جاسم محمدی فارسانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چهار هزار و ۳۱۳ کودک که والدین آنها به علت بیماری های سخت، کهولت سن و یا زندانی بودن نمی توانند به درستی از آنها سرپرستی کنند در قالب طرح محسنین حمایت می شوند.

وی با اشاره به اینکه ۶ هزار و ۴۰۰ نفر از ایتام نیز تحت پوشش کمیته امداد لرستان هستند اظهار داشت: سال قبل با وقوع سیل گسترده، خیرین از سراسر کشور و تعداد قابل توجهی نیز در خارج از کشور حدود ۲۸ میلیارد تومان در قالب وجه نقد و کالا به بچه‌های ایتام و محسنین کمک کردند.

مدیرکل ‌کمیته ‌امداد لرستان با اشاره به طرح پیشنهادی این نهاد به رییس جمهوری افزود: در این راستا کارمندان دولت با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه برای بچه‌های ایتام و محسنین در مسیر خیر قرار خواهند گرفت.

محمدی فارسانی با بیان اینکه پارسال ۱۳ تا ۱۴ هزار حامی هرماه به کودکان تحت پوشش استان کمک کردند تصریح کرد: با توجه به جمعیت بیش از ۵۳ هزار نفری کارمندان لرستانی در صورت مشارکت آنان در طرح پیشنهادی کمیته امداد، اتفاق خوبی برای بچه‌های نیازمند رقم می خورد.

محمدی فارسانی اظهار داشت: شناسنامه اطلاعات تمامی بچه‌های ایتام و محسنین صادر شده است و در اختیار حامیان قرار خواهد گرفت تا در صورت تمایل با آنها در ارتباط باشند.

حدود ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان است که از این تعداد ۴۰ هزار خانوار سرپرست زن دارند.تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location