آنچه از آپشن‌های چری تیگو 7 باید بدانیم


آنچه از آپشن‌های چری تیگو 7 باید بدانیم

رپورتاژ: گروه خوروسازی چری تولید کننده انواع اتومبیل در جمهوری خلق چین بوده که دارای رتبه هفتم تولید خودرو در این کشور پر جمعیت است. شرکت مدیران خودرو جهت کسب سهم بیشتری از بازار خودروهای نسبتا لوکس، در سال 96 از کراس اوور تیگو 7 رونمایی کرد. این خودرو تحت برند چری و در سگمنت … The post آنچه از آپشن‌های چری تیگو 7 باید بدانیم appeared first on...

رپورتاژ: گروه خوروسازی چری تولید کننده انواع اتومبیل در جمهوری خلق چین بوده که دارای رتبه هفتم تولید خودرو در این کشور پر جمعیت است. شرکت مدیران خودرو جهت کسب سهم بیشتری از بازار خودروهای نسبتا لوکس، در سال ۹۶ از کراس اوور تیگو ۷ رونمایی کرد. این خودرو تحت برند چری و در سگمنت کراس اوورهای واقعی به بازار ایران عرضه شد و شاید بتوان گفت چری تیگو ۷ جزء گران‌قیمت‌ترین چینی‌های بازار است. اما در عین حال می‌شود گفت که این قیمت بالا دلایلی دارد که شاید همین دلایل باعث می‌شود که این خودرو نسبت به سایر محصولات چینی بازار متمایز شود. شرکت مدیران خودرو جهت کسب سهم بیشتری از بازار خودروهای نسبتا لوکس، در سال ۹۶ از کراس اوور تیگو ۷ رونمایی کرد. این خودرو تحت برند چری و در سگمنت کراس اوورهای واقعی به بازار ایران عرضه شد و شاید بتوان گفت تیگو ۷ جزء گران‌قیمت‌ترین چینی‌های بازار است. یکی از مدل‌هایی که می‌خواهیم به بررسی آپشن‌های آن بپردازیم تیگو ۷ است.

آنچه از آپشن‌های چری تیگو 7 باید بدانیم

سانروف پانوراما و سنسور نور و باران

داشتن سنسور نور امتیاز یژه‌ای برای چری محسوب می‌شود، چراکه همه خودروهایی که در بازار ایران وجود دارند از این مزیت برخوردار نیستند. عملکرد این سنسور به گونه‌ای است که با تاریک شدن هوا بلافاصله چراغ‌های خودرو روشن شده بدون اینکه نیاز باشد راننده اقدامی در این زمینه انجام دهد. دیگر سنسور بکار رفته در تیگو سنسور باران است که با خودکار عمل کردن هنگام باران و برف به شما این اطمینان را می‌دهد که دیگر نیاز نیست خودتان در این زمینه اقدامی کنید اتومبیل‌های زیادی را می‌توان یافت که این سنسور در آن‌ها بکار رفته است اما در ایران چندان مورد استفاده خودروسازان قرار نمی‌گیرد.

داشتن سانروف را نمی‌توان یک امتیاز خاص برای خودروهای امروزی محسوب کرد زیرا اکثر آن‌ها به این نوع از سقف‌ها مجهز هستند، حتی در شرکت‌ های خودروسازی کشور خودمان هم بعضی ماشین‌ها را همراه با سانروف می‌سازند اما چیزی که باعث خاص بودن چری تیگو۷ شده سقف پانورامای آن است که دید فوق العاده‌ای را به شما در هنگام تماشای آسمان می‌بخشد. این سقف را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که کاملا برقی باز و بسته شده و با منعکس کردن بیشتر نور به داخل فضای کابین چری تیگو ۷ فضای روشنی را به داخل این خودرو ببخشد.

از دیگر سنسورهای بکار رفته در این خودرو سنسور پارک است که معمولا در بیشتر خودروهای تولید شده امروزی بکار می‌رود.

آنچه از آپشن‌های چری تیگو 7 باید بدانیم

دوربین و سیستم فرمان تیگو۷

چری تیگو ۷ بجای بهره بردن از سیستم فرمان هیدرولیکی از سیستم فرمان برقی استفاده کرده که می‌توان گفت مزیت‌هایی برای خود دارد به این صورت که این سیستم به صورت یک موتور برقی بر روی فرمان قرار گرفته و باعث می‌شود فرمان همچنان قابلیت نرمی و انعطاف پذیری خوبی داشته باشد به طوری که راننده احساس کار کردن با فرمان هیدرولیکی را حس خواهد کرد.

راننده می‌تواند با استفاده از دوربین تعبیه شده ۳۶۰ در جه اطراف خورو را به طور کامل مشاهده کرده و با داشتن دید مناسب از اطراف خودرو قادر خواهد بود که تیگو را بهتر کنترل کند، استفاده از این دوربین یکی از مهمترین آپشن‌های تیگو ۷ محسوب می‌شود زیرا این مورد را در کمتر خودرویی می‌توان یافت به همین خاطر سازندگان چری تیگو۷ آن را همواره نقطه فوتی برای خود می‌دانند دوربین‌هایی که برای دید خودرو استفاده می‌شود را در قسمت جلو، عقب و جانب‌های آن قرار می‌دهند که بتواند فضای اطراف را به طور کامل پوشش دهد.

سیستم استارت بدون کلید و تهویه دوگانه

سیستم تهویه چری تیگو ۷ دو کاناله است به صورتی که هر کدام از سرنشینان می‌توانند از یک کانال آن بهره‌مند شوند و سیستم تهویه خود را داشته باشند. قابلیت دیگری که برای این سیستم می‌توان در نظر گرفت این است که سرنشینان می‌توانند دمای مورد نظر خود را تنظیم کرده و از آن بهره ببرند، بدون اینکه مزاحم کانال مجاور شوند و حتما نیازی نیست مدام با توجه به ذائقه سرنشینان این سیستم را کم و زیاد کرد. تهویه دوکاناله را برای خودرو چری می‌توان یک مورد ناب در نظر گرفت زیرا کمتر خودرویی را می‌توان در بازار ایران یافت که مجهز به این سیستم جالب باشد.

همچنین دکمه‌ای برای راننده در این خودرو تعبیه شده که به وسیله آن می‌توان بدون بکار بردن سوییچ درب خودرو را باز کرد و آن را استارت زد، در واقع در این خودرو این قابلیت وجود دارد که راننده دیگر از کلید استفاده نکند و همه چیز با یک دکمه حل خواهد شد.

سیستم کترل باد لاستیک و نگهدارنده خودرو

اولین سیستمی که به آن اشاره می شود TPMS است یعنی کنترل کننده باد لاستیک‌های خودرو، در مواقعی که شما به عنوان راننده خودرو حواستان چندان معطوف به لاستیک‌های اتومبیلتان نیست این سیستم به شما هشدار می‌دهد که باد آن‌ها کم شده و اقدامات لازم را باید در این زمینه انجام داد و همچنین این سیستم تاثیر بسیار زیادی در ایمنی هم دارد زیرا غفلت در این مورد می‌تواند در بعضی مواقع منجر به تصادفات جاده‌‌ای شود.

دومین سیستمی که به آن اشاره می‌کنیم بیشتر به درد ترافیک‌های سنگین می‌خورد به این صورت که راننده می‌تواند پای خود را از روی پدال ترمز برداشته و به خودرو اجازه دهد به طور اتوماتیک خودش این وظیفه را برعهده بگیرد. سیستم نگدارنده خودرو از ایجاد قفل که بر اثر فشار دادن پدال گاز و ترمز ایجاد می‌شود جلوگیری به عمل می‌آورد.

آنچه از آپشن‌های چری تیگو 7 باید بدانیم

چری تیگو ۷ خودرویی چینی بوده که حضورش در بازار ایران کاملا محسوس است، توجه به آپشن‌های گفته شده برای این خودرو باعث می‌شود که به خرید آن تمایل پیدا کنید، چراکه در ساخت این خودرو به راحتی و ایمنی سرنشینان توجه بسیار زیادی شده است.


تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه خودرو


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location