کرونا در بجستان به وضعیت هشدار بازگشته است


کرونا در بجستان به وضعیت هشدار بازگشته است

گناباد- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان بجستان گفت: کمرنگ شدن حساسیت شهروندان نسبت به بیماری کرونا، رعایت نکردن هشدارها و پروتکلهای بهداشتی در برگزاری آیینها و جلسات عمومی به ویژه مراسم عزاداری ماه محرم، بازگشایی مدارس و کاهش استفاده از ماسک موجب افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید 19 و بازگشت این شهرستان به وضعیت هشدار شده است.

دکتر علی قویدل روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گزارش روزانه مشاهده موارد مشکوک به بیماری کووید ۱۹ از مطبهای پزشکان و در سنین پایین، افزایش آمار موارد مثبت بیماری و از طرفی تداخل همه گیری کرونا با بیماری آنفلوآنزا نگرانی برای افزایش این بیماری طی روزهای آینده را تشدید کرده است و این مساله موجب شده است که وضعیت این شهرستان از وضعیت زرد به وضعیت هشدار بازگردد.

وی ادامه داد: آزمایش کرونای هر ۱۵ بیمار مشکوک به کرونا که تنها در فاصله یک روز در بجستان به تازگی از آنان آزمایش به عمل آمده است مثبت بوده است که این مساله حکایت از به چرخش درآمدن مجدد ویروس همه گیرکرونا در مقیاس وسیع در بجستان دارد.

رییس شبکه بهداشت و درمان بجستان گفت: خیلی از بیماران مبتلا به کرونا به خصوص در روزهای ابتدای بیماری هیچ گونه علائم مشخصی ندارند در حالی که همین بیماران ناقل بیماری به سایر مردم هستند و لذا با توجه به ناشناخته بودن این افراد، تمام شهروندان باید ضمن رعایت همه موازین بهداشتی، استفاده از ماسک در معابر و محیط های عمومی را مورد توجه ویژه قرار دهند.

قویدل با اشاره به این که وضعیت موجود از نظر شیوع ویروس همه گیر کرونا بسیار حساس تر از اوایل شروع بیماری در اسفند پارسال و فروردین است گفت: کاهش و یا افزایش ابتلا و شیوع ویروس همه گیر کرونا تنها به رفتار مردم و رعایت موارد پیشگیرانه و پروتکلهای بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعهای غیر ضروری در معابر عمومی بستگی دارد.

سه بخش با ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبتهای ویِژه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

شهرستانهای گناباد و بجستان واقع در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در قالب ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه خراسان رضوی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location