14 طرح عمرانی برای عشایر نهبندان اجرا شد


14 طرح عمرانی برای عشایر نهبندان اجرا شد

بیرجند - ایرنا - مدیر امور عشایر شهرستان نهبندان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 14 طرح عمرانی و خدماتی برای عشایر این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و 794 میلیون تومان اجرا شده است.

محمد جهان بین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح‌ها از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده اجرا شده و از این تعداد تاکنون ۹ طرح با اعتبار ۹۹۴ میلیون تومان به اتمام رسیده است.

وی بیان کرد: همچنین پنج طرح با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است که به زودی به اتمام می‌رسد و در مجموع ۳۸۰ خانوار عشایری از مزایای آنها برخوردار می‌شوند.

مدیر امور عشایر نهبندان احداث سرویس بهداشتی، مرمت چشمه و قنات، احداث بند خاکی، خرید و نصب توربین بادی، بهسازی چاه مالداری و مرمت ایل راه را از مهمترین طرح‌های اجرایی برای عشایر این شهرستان مرزی ذکر کرد.

وی گفت: همچنین از ابتدای سال جاری در راستای برق‌رسانی به عشایر، ۱۴ دستگاه پنل خورشیدی با اعتبار ۲۶۵ میلیون تومان خریداری و در محلات عشایری نصب شده است.

جهان بین با بیان اینکه دولت نگاه ویژه‌ای به عشایر به عنوان قشر زحمتکش دارد و با ارائه خدمات در بخش‌های مختلف از آنان حمایت می‌کند گفت: تمام تلاش ما این است که با ارائه خدمات بهتر به عشایر و ارائه زیرساخت‌ها بخشی از دغدغه‌های این قشر زحمتکش را رفع کنیم.

سه هزار و ۱۹۲ خانوار عشایری در شهرستان نهبندان زندگی می‌کنند و بیش از ۱۸۰ هزار راس دام را در این منطقه مرزی پرورش می‌دهند.

بهلولی، محمودی، کرده‌ای، اردونی، جمال‌زهی، یوسف‌زهی، آخوندی، نخعی و نوری از جمله اقوام عشایر نهبندان هستند که به مناطق ییلاقی تگ سهلو، دشت شورآب میان کوه، کوه باران، دشت چاهداشی و میغان کوچ می‌کنند.

نهبندان مرکز این شهرستان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند قرار دارد.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه خراسان جنوبی


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location