برداشت میگوی پرورشی در استان بوشهر آغاز شد


برداشت میگوی پرورشی در استان بوشهر آغاز شد

بوشهر- ایرنا- معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر گفت: برداشت میگوی پرورشی از سطح پنج هزار و 600 هکتار در قالب 11 سایت پرورش در این استان آغاز شد.

صغری اشرف روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: عملیات برداشت میگوی پرورشی در استان بوشهر امسال از استخرهای پرورش جزیره شیف، بویرات، رودحله و ریگ آغاز و تاکنون ۷۷۲تن میگوی پرورشی از سطح ۲۵۴هکتار برداشت شده‌است.

وی بیان کرد: شرایط و آب و هوای مناسب، افزایش مکانیزاسیون و وجود زیر ساخت‌های آماده باعث شد امسال در ۱۱ مجتمع و سایت از شمال تا جنوب استان بوشهر پرورش میگو اجرا شود.

اشرف یادآورشد: امسال یک میلیارد و ۷۲۰ میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورش استان بوشهر ذخیره سازی شد که این میزان بچه میگو با استفاده از ۲۱ هزار و ۶۰۰ جفت میگوی مولد در ۱۶ مرکز تکثیر استان بوشهر تولید و در اختیار سایت‌های پرورش قرار گرفت.

معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر یادآور شد: ذخیره سازی بچه میگو در استخرهای پرورش این استان از نیمه دوم اردیبهشت آغاز و تا نیمه مرداد ماه به طول انجامید و کار برداشت نیز از اواخر شهریور آغاز و تا آبان ادامه دارد.

اشرف یادآورشد: سال گذشته از سطح پنج هزار و ۱۰۰ هکتار استخر پرورش در استان بوشهر ۲۱ هزار و ۵۰۰ تن میگوی پرورشی برداشت شد.

استان بوشهر با تولید ۶۰ درصد میگوی پرورشی کشور به عنوان قطب پرورش میگو شناخته شده‌است.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه بوشهر


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location