استاندار: موانع توسعه شهرک های شیلاتی و کشاورزی هرمزگان برداشته شود


استاندار: موانع توسعه شهرک های شیلاتی و کشاورزی هرمزگان برداشته شود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان تاکید کرد: باید موانع توسعه و مسائل و مشکلات شهرک های شیلاتی و کشاورزی در استان هرچه سریع تر برداشته شود.

فریدون همتی شامگاه سه‌شنبه در دیدار مدیرعامل شهرک های شیلاتی و کشاورزی افزود:حمایت از رونق تولید و رفع موانع توسعه شهرک های کشاورزی و شیلاتی هرمزگان امری مهم و ضروری است.
وی بیان داشت: هرمزگان ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه سرمایه گذاری در حوزه شیلات، آبزی پروری و گلخانه‌ای دارد که تسهیل در اجرای این گونه طرح‌ها در استان نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا خواهد کرد.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: بخش شیلات، محور توسعه در هرمزگان است و شهرک های پرورش میگو می‌توانند به رونق تولید در استان کمک فراوانی کنند.

شهرک شیلاتی سدیچ و یکدار منتظر جذب سرمایه گذار است
رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان نیز در این نشست به تشریح وضعیت شهرک های کشاورزی و شیلاتی موجود در استان پرداخت وگفت: شهرک شیلاتی سدیچ یا مساحت هزار و ۵۰۰ هکتارو یکدار با مساحت هزار هکتاردرحال فراخوان جهت جذب سرمایه گذار هستند.
علی باقرزاده همایی ابراز داشت: گلخانه دشت بارق نیز با مساحت ۸۸۶ هکتار که درحال مطالعه بوده از شهرک های موجود در هرمزگان است.
وی همچنین به شهرک شیلاتی حسنلنگی اشاره کرد و افزود: این شهرک تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی عملیات زیرساخت دارد که مشکل تامین برق و افزایش قیمت‌ها باعث کندی روند پیشرفت کار در این طرح شده است.
رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان ادامه داد: فراخوان گلخانه شمیل نیز با مساحتی افزون بر ۵۲ هکتار برگزار شده و گلخانه چلوگهره درحال عقد قرارداد است.
وی در پایان با بیان اینکه مطالعه شهرک شیلاتی مهرگان واقع در بندرلنگه توسط مشاور انجام شده، خاطرنشان کرد: در این طرح پیشنهاد شده ۲۸ هزار هکتار مساحت شهرک شیلاتی مهرگان توسعه پیدا کند.

زیرساخت شهرک های کشاورزی و شیلاتی توسعه می‌یابد
مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی و شیلاتی نیز در این دیدار اظهار کرد: زیرساخت شهرک های کشاورزی و شیلاتی در هرمزگان با هدف توسعه گلخانه‌ها و گیاهان دارویی توسعه می‌یابد.
علی اشرف منصوری افزود: شهرک های کشاورزی و شیلاتی در استان هرمزگان، تولید و اشتغال را ایجاد می‌کنند.
وی بیان داشت: هدایت، رهبری و توسعه زیرساخت شهرک های کشاورزی و توسعه آبزی پروری و دام و طیور امری بسیار مهم و ضروری است.
مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی و شیلاتی ابرازداشت: این شرکت به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر با هدف افزایش بهره وری از منابع آب وخاک، رشد و ساماندهی تولید، ایجاد اشتغال و توسعه تجارت در حوزه کشاورزی تاسیس شد که درحال حاضر شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در رابطه با دستیابی به اهداف تبیین شده در این حوزه می‌باشیم.تبليغ
تبليغ


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location