میزبانی لیگ برتر کشتی فرنگی کشور به یزد واگذار شد

منبع خبر / ایرنا / یزد / 5 روز پیش

میزبانی لیگ برتر کشتی فرنگی کشور به یزد واگذار شد

یزد- ایرنا- رییس هیات کشتی یزد گفت: با تصمیم فدراسیون جمهوری اسلامی ، میزبانی مسابقات گروه (ب) بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی قهرمانی باشگاه‌های کشور جام یادگار امام (ره) به این استان واگذار شده است .

مجتبی صدقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت‌ها از ۲۰ الی ۲۴ مهرماه امسال با حضور ۱۵۰ کشتی‌گیر و مربی طراز اول ایرانی و خارجی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رقابت‌های گروه (الف) این مسابقات از هشتم مهرماه به میزبانی شهر تهران برگزار می‌شود، ادامه داد: برگزاری مسابقات در یزد نقش مهمی در توسعه این ورزش در استان دارد.

وی اظهار کرد: تیم فرنگی استان در گروه سوم لیگ برتر قهرمانی باشگاه‌های کشور با تیم‌های بازار بزرگ ایران و شهدای مدافع حرم قم هم‌گروه شد.

بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) با حضور ۱۱ تیم در سه گروه به صورت دوره‌ای و طبق مقررات زیرنظر فدراسیون برگزار می‌شود.

در گروه اول تیم‌های سیرجان ، فولاد اکسین خوزستان ، آریوبرزن بهبهان و رعد پدافند ارتش و در گروه دوم ، دانشگاه اسلامی، صبانور کردستان، احتشام گستر خوزستان و خراسان جنوبی حضور دارد.

هم اکنون حدود یک هزار نفر در رشته کشتی استان فعالیت دارند.

یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد و هیات کشتی در ۱۰ شهرستان استان فعال است.تبليغ
تبليغ

بيشترين بازديد امروز در گروه یزد


کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location