درآمد 36 تا 157 میلیون دلاری دختر و داماد ترامپ در سال 2019


درآمد 36 تا 157 میلیون دلاری دختر و داماد ترامپ در سال 2019

سندهای مالی افشاشده نشان می‌دهد ایوانکا ترامپ و همسرش جرد کوشنر در سال 2019 رقمی بین 36 تا 157 میلیون دلار درآمد داشته‌اند که بخشی از آن به لطف سیاست‌های دولت دانلد ترامپ بوده است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از واشنگتن پست، ایوانکا و کوشنر که هر دو از مشاوران ارشد رئیس جمهوری آمریکا هستند، روز جمعه از سوی دفتر اخلاق دولت ایالات متحده ملزم به ارائه اسناد و مدارک دارایی‌های و بدهی‌های خود در سال ۲۰۱۹ شدند. از آنجا که این دفتر آمار و ارقام حدودی می‌خواهد، رقم دقیق درآمدهای این زوج سرشناس را نمی‌توان به دست آورد. با این حال کمینه درآمد آنها در سال گذشته حدود ۳۶ میلیون دلار بوده است.

گرچه این رقم با درآمدهای میلیاردی پولدارهای آمریکایی اصلا قابل مقایسه نیست اما حتی درگیر بودن در انبوه کارهای کاخ سفید و دولت آمریکا هم باعث نشده است آنها از خیر درآمد ده‌ها میلیون دلاری بگذرند. بخشی از درآمد کوشنر مربوط به تجارت خانوادگی اوست که تا حدودی مدیون سیاست‌های معافیت مالیاتی در حوزه ملک و ساختمان است؛ سیاست‌هایی که ایوانکا در اعمال شدن آنها به سود شوهرش نقش اصلی را داشته است.

دو سال پیش دختر رئیس جمهوری آمریکا طرحی را در کاخ سفید پیش برد که ساختمان‌سازی و ایجاد شغل را در مناطق کم‌درآمد مشمول معافیت مالیاتی می‌کرد. همین طرح کاملا به سود شوهرش جرد تمام شد و او به لطف پروژه‌ای که در منطقه لانگ برنچ در دست داشت، سال گذشته حدود دو میلیون دلار و در دو سال اخیر ۹ میلیون دلار سود کرد. کارشناسان معتقدند این دو در کاخ سفید به سیاست‌هایی رای می‌دهند که کاملا به سود خودشان باشد.

از سوی دیگر، ایوانکا به لطف سهام خود در هتل بین‌المللی ترامپ در واشنگتن دی‌سی رقمی در حدود چهار میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ درآمد داشت. تعارض منافع از آنجا در این هتل بیشتر به چشم می‌آید که بسیاری از مهمانان کاخ سفید و دولت ترامپ و دیپلمات‌ها دیدارهای خود را در هتل بین‌المللی ترامپ برگزار می‌کنند و سود آن به جیب ایوانکا می‌رود.

انتشار درآمد سال ۲۰۱۹ ایوانکا و کوشنر با انتقادهای گسترده در شبکه‌های اجتماعی به ویژه توییتر مواجه شد. منتقدان می‌گویند این زوج صرفا به این دلیل وارد کاخ سفید شده‌اند که بتوانند در چهار (یا هشت) سال زمامداری آقای ترامپ حساب‌های بانکی خود را پر کنند. هر چند جرد و ایوانکا هر دو سوء استفاده شخصی از مقام دولتی را رد کرده‌اند.

کد خبر 536343


تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ