صادرات 250 میلیون دلاری از خوی به کشورهای اروپایی


صادرات 250 میلیون دلاری از خوی به کشورهای اروپایی

ارومیه- ایرنا- فرماندار خوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون با وجود محدودیت های تجاری، 250 میلیون دلار کالا از طریق مرزهای این شهرستان به کشورهای همسایه و اروپایی صادر شده است.

امیر تیموری روز شنبه در بازدید از روند صادرات از گمرکات خوی افزود: این میزان درآمد صادراتی با صدور ۱۱۸ هزار تن کالا به دست آمده است.

وی اضافه کرد: این میزان از نظر وزنی ۲ برابر و از نظر ارزش ریالی، پنج برابر مدت زمان مشابه سال گذشته بوده است.

فرماندار خوی بیان کرد: یکی از مهمترین ظرفیت های صادراتی این شهرستان، وجود گمرک ریلی است که در آذربایجان غربی بی نظیر بوده و در کشور نیز نظایر بسیار کمی دارد.

تیموری گفت: سهم گمرک ریلی رازی خوی از صادرات امسال ۱۰۰ هزارتن انواع کالا به ارزش ۲۳۳ میلیون دلار بوده که با استفاده از ۲ هزار و ۴۰۰ واگن قطار با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به خارج از کشور صادر شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت ۱۸ هزار تن کالا به ارزش ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از گمرک داخلی خوی صادر شده که نیمی از آنها تولیدات واحدهای صنعتی آذربایجان غربی بوده است.

وی عمده مقصد کالاهای صادراتی این گمرک را کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه و دیگر کشورهای منطقه از جمله امارات و کشورهای اروپایی اعلام کرد و افزود: انواع ایزوگام، آب میوه، کنسانتره میوه، سنگ معدنی، انواع بیسکویت، نمک و محصولات کشاورزی از جمله کالاهای صادراتی بوده است.

آذربایجان غربی ۹ گمرک و پنج پایانه مرزی دارد.

پایانه های مرزی رسمی آذربایجان غربی در مناطق رازی خوی، بازرگان ماکو و سرو ارومیه در مرز ترکیه، تمرچین پیرانشهر در مرز عراق و صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!