برنامه «همیشه امیر» ویژه دهه ولایت در پایتخت برگزار می شود


برنامه «همیشه امیر» ویژه دهه ولایت در پایتخت برگزار می شود

تهران-ایرنا-معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: ویژه برنامه‌های این سازمان به مناسبت دهه ولایت با عنوان «همیشه امیر» برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور روز شنبه اظهار داشت: این برنامه‌ها از عید سعید قربان تا عید غدیرخم به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا عمدتاً به صورت مجازی برگزار می‌شود.
وی گفت: دو پویش مجازی «عید عهد» با موضوع عهد اخوت و «فقط به عشق علی(ع)» با هدف جمع‌آوری کمک‌های نیکوکاران برگزار می‌شود.
فاطمیان‌پور افزود: مسابقه عکاسی «پلاک ۱۱۰» با موضوع سردرهایی که مزین به اسامی، القاب، اشعار و... منتسب به امیرالمؤمنین(ع) هستند، نشست تخصصی با موضوع امام‌شناسی با عنوان «زندگی با غدیر»، برنامه «بیت الشهدا بیت محبان علی(ع) است» با هدف تکریم خانواده شهدای سادات از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در دهه ولایت است‌.
وی بیان کرد: برنامه «مائده غدیر» نیز با برپایی ۲۲ جایگاه پخت طعام با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت در میدان امام حسین(ع) و اطعام ۱۰ هزار نفر از مستمندان برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: برنامه‌های «تا همیشه غدیر» با راه‌اندازی سه دستگاه تریلر با گل‌آرایی و اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح شهر، «بیعت بیت‌ها» شب شعر مجازی با بهره‌گیری از ظرفیت کانون‌های ادبی این سازمان و «برکه و رود» با نقالی و پرده‌خوانی درباره عید غدیر در ایستگاه‌های مترو برای شهروندان پیش‌بینی شده است.
فاطمیان‌پور با اشاره به تولید و انتشار گسترده محصولات فرهنگی هنری به مناسبت دهه ولایت در فضای مجازی افزود: کلیپ‌های «جانشین» با پرداختن به سیر جانشینی انبیاء الهی تا رسیدن به پیامبر اکرم(ص)، «وقتی مهتاب گم شد» با موضوع عقد اخوت شهیدعلی خوش‌لفظ با ۹۰ شهید دفاع مقدس، «اینجا چراغی روشن است» با بیان نکات مهم زندگی مشترک با استفاده از داستان‌های کوتاهی از زندگی حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع)، «حاضران به غایبان برسانند» که به تولید کلیپ از خطبه‌خوانی مجازی غدیر توسط شهروندان اختصاص دارد و «مولای غدیر» تعدادی از این محصولات مجازی خواهد بود.
وی اظهارداشت: کلیپ‌های «با ولایت تا شهادت» با موضوع ولایت‌پذیری در نگاه و کلام شهید حاج قاسم سلیمانی، «یونا» روایت داستان حضرت ابراهیم و اسماعیل در قالب تئاتر کودک و «نمایش عروسکی سایه» با موضوع ولایت ویژه کودکان منتشر خواهد شد.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت:دو برنامه مجازی «پرده‌خوانی غدیر» و «نقالی علوی» نیز با استفاده از هنر سنتی نقالی به موضوع غدیر می‌پردازند.
وی افزود: قطعه موسیقی «با ولایت» به زودی تولید و منتشر می‌شود و در حوزه تجسمی نیز نمایشگاه مجازی «انعکاس مولا» با نمایش آثار هنرمندان معاصر در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برپا خواهد شد و شهروندان می‌توانند به صورت مجازی از نمایشگاه بازدید کنند.
فاطمیان‌پور بیان کرد: همچنین برنامه «پوستر غدیر» به انتشار پوسترهای متنوع با موضوع عید سعید غدیرخم در فضای مجازی اختصاص دارد.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ