ارزش بازار اقتصاد نامتمرکز به 4 میلیارد دلار رسید


ارزش بازارهای اقتصاد نامتمرکز و مبتنی بر بلاک‌چین یا بازارهای DeFi به 4 میلیارد دلار رسیده و پیش‌بینی می‌شود این بازارها همچنان به رشد خود ادمه دهند. دیفای به معنای استفاده از بلاکچین، دارایی‌های دیجیتال و قراردادهای هوشمند در خدمات مالی از جمله اعتباردهی و پرداخت وام بدون نیاز به مرجعی متمرکز از جمله بانک مرکزی...

ارزش بازارهای اقتصاد نامتمرکز و مبتنی بر بلاک‌چین یا بازارهای DeFi به ۴ میلیارد دلار رسیده و پیش‌بینی می‌شود این بازارها همچنان به رشد خود ادمه دهند.
دیفای به معنای استفاده از بلاکچین، دارایی‌های دیجیتال و قراردادهای هوشمند در خدمات مالی از جمله اعتباردهی و پرداخت وام بدون نیاز به مرجعی متمرکز از جمله بانک مرکزی است.
ارزش بازار اقتصاد نامتمرکز به 4 میلیارد دلار رسیدارزش کل قفل شده در بازارهای DeFi. اول آگوست. منبع: DefiPulse.com
طبق نمودار بالا در حال حاضر ۴ میلیارد دلار سرمایه در بخش قراردادهای هوشمند، پروتکل‌ها و برنامه‌های نامتمرکز یا DApp های اتریوم وجود دارد. بزرگترین ارائه دهنده دیفای یعنی ارزپایدار دای (DAI‌) از شرکت میکر DAO با در اختیار داشتن ۱.۲۳ میلیارد دلار چیزی بیش از ۳۰ درصد از بازار دیفای را به خود اختصاص داده است. دای (DAI‌) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز با ارزش ثابت یک دلار آمریکاست که روی بلاک چین اتریوم و در اکوسیستمی به نام میکردائو ساخته شده است.
برخلاف سایر ارزهای دیجیتال باثبات که قیمتشان با پشتوانه فیات (پول رایج) سپرده‌گذاری ‌شده در بانک ثابت می‌ماند، قیمت دای با وثیقه‌گذاری یک ارز دیجیتال مانند اتریوم در یک قرارداد هوشمند (Smart Contract) به‌نام «صندوق سپرده‌گذاری» ثابت می‌ماند.
ارزش بازار اقتصاد نامتمرکز به 4 میلیارد دلار رسید10 بازار برتر DeFi ، اول آگوست. منبع: DefiPulse.com
طبق گزارش کوین تلگراف، قیمت اتریوم با توجه به اخبار مربوط به اتریوم ۲.۰و خوش‌بینی نسبت به دیفای افزایش یافته است.
طبق داده‌های وبسایت کوین۳۶۰، در حال حاضر اتریوم در حدود ۳۵۸ دلار معامله می‌شود و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷ درصد رشد داشته است. برنامه‌های دیفای با قیمت اتریوم نوعی رابطه مستقیم دارند اما تنها به قیمت اتریوم وابسته نیستند.
مساری Messari شرکت تحلیلگر بازار رمز ارز ها هفته پیش گزارش کرد که سرمایه گذاری در بخش دیفای تنها ۱.۵درصد از سرمایه‌های موجود در بازار رمز ارز ها را به خود اختصاص می دهد. حجم بازار رمز ارز ها در حال حاضر ۳۴۵ میلیارد دلار است، از همین رو به نظر می‌رسد این بازار به سرعت در حال گسترش است.

تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ