تأیید بیش از 8300 پرونده درخواست تسهیلات کرونایی از سوی وزارت گردشگری


تأیید بیش از 8300 پرونده درخواست تسهیلات کرونایی از سوی وزارت گردشگری

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: بیش از 8300 پرونده درخواست تسهیلات از سوی وزارت گردشگری تایید شد و در اختیار شعب بانک‌های عامل قرار گرفت‌.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ولی تیموری درباره سرانجام پرونده درخواست تسهیلات گردشگری اظهارداشت: طبق آخرین گزارش دریافتی از نتایج بررسی پرونده متقاضیان وزارت گردشگری برای استفاده از تسهیلات بانکی ویژه بحران کرونا تا کنون بیش از 8 هزار و 300 پرونده با ارزش مالی حدود 4 هزار و 920 میلیارد ریال تکمیل و به بانک‌های عامل ارسال و از این تعداد بیش از 380 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد پرونده‌های ذکر شده بیش از 36 هزار نفر شاغل در صنعت گردشگری کشور را پوشش می‌دهد که تا امروز در سامانه وزارت کار ثبت شده است.

تیموری با اشاره به اینکه جمعی از خسارت‌دیدگان این حوزه متقاضی دریافت وام‌اند اما فاقد بیمه بوده‌اند، افزود: بخش‌هایی از جمله اقامتگاه‌های بوم‎گردی، راهنمایان تور، هنرمندان صنایع‌دستی و حتی برخی از فعالین سایر تاسیسات گردشگری فاقد بیمه بوده‌اند که از این تعداد بیش از 60 هزار پرونده هم‌اکنون در مسیر پرداخت قرار گرفته است که باید به سرعت ثبت‌نام خود را در سامانه «کارا» تکمیل و نهایی کنند.

تیموری در پایان از متقاضیانی که پرونده‌های آنان به مرحله نهایی اخذ وام رسیده است؛ درخواست کرد که با مراجعه به بانک‌های عامل تسهیلات قطعی شده را اخذ کنند.

انتهای پیام/تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!