مقام اطلاعاتی روسیه رفع مسئله دستگیری شهروندان روسی در بلاروس را خواستار شد


مقام اطلاعاتی روسیه رفع مسئله دستگیری شهروندان روسی در بلاروس را خواستار شد

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه حل و فصل سریع‌تر بازداشت شهروندان روسی در بلاروس را خواستار...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه روز شنبه گفت، انتظار دارد مسئله دستگیری شهروندان روسی در بلاروس هرچه سریع‌تر حل شود.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، ناریشکین در جمع خبرنگاران گفت، سرویس اطلاعات خارجی روسیه با هوشیاری کامل اوضاع و واکنش دیگر کشورها به این مسئله را تحت نظر دارد.

این مقام اطلاعاتی روسیه گفت:‌ «انتظار دارم این اتفاق پس از مدتی حل و فصل شود. این به نفع تقویت روابط دوستانه و برادرانه بین کشورها و مردمان ما خواهد بود».

وی همچنین اظهارات رسانه‌های بلاروس درخصوص دستگیری ۳۳ شهروند روسی در این کشور را غیرمنطقی توصیف کرد و گفت:‌ «باید بگویم که خواص سیاسی و حلقه‌های دولت در کشورهای اروپایی این اتفاق را نوعی صحنه‌سازی می‌پندارند».

مقامات بلاروس ۳۳ نفر را با این ظن که اعضای شرکت نظامی خصوصی روسی «واگنر» هستند، بازداشت کردند. طبق گزارش رسانه‌های دولتی بلاروس، این افراد متهم هستند که به منظور بی‌ثبات کردن این کشور در آستانه انتخابات، به آنجا سفر کرده‌اند.

ادعا شده که این افراد هنگام بازداشت گذرنامه‌های روسی، پول نقد به دلار، لوازم تاکتیکی، نشان‌های نظامی و متنی به زبان عربی به همراه داشته‌اند.

«دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین روز پنجشنبه با رد اتهامات بلاروس علیه اتباع دستگیر شده روسی در این کشور، مبنی بر اینکه این افراد قصد انجام عملیات تروریستی را داشته‌اند آن را اتهامی اشتباه توصیف کرد.

به دنبال این اقدام دولت مینسک، وزارت خارجه روسیه روز پنج شنبه سفیر بلاروس در مسکو را احضار و مراتب اعتراض دولت این کشور را در زمینه بازداشت این افراد به وی ابلاغ کرد.

انتهای پیام/


تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ