سفیر روسیه در لبنان: خلع ‌سلاح حزب‌الله «توهم» آمریکا است


سفیر روسیه در لبنان: خلع ‌سلاح حزب‌الله «توهم» آمریکا است

تهران-ایرنا- الکساندر زاسپکین سفیر روسیه در لبنان در سخنانی با اشاره به تلاش‌ آمریکا برای خلع سلاح حزب‌الله از طریق اعمال تحریم‌ها، تاکید کرد که این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نخواهند بود و تنها یک «توهم» است.

به گزارش ایرنا، سفیر روسیه در بیروت روز جمعه در گفت و گو با شبکه خبری المیادین با بیان اینکه هدف از تحریم‌های آمریکا خلع سلاح حزب‌الله است،‌ تاکید کرد: آمریکا هرگز موفق به خلع‌سلاح حزب‌الله نخواهد شد و این مسئله تنها «وهم» است.

وی به اهمیت توازن قوا با اسرائیل اشاره و تاکید کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند این موضوع را به سلاح پیوند دهند که البته نتیجه‌ای نخواهد داشت و چه بسا خطرات امنیتی به همراه داشته باشد. هدف از این شعار تحریک حزب‌الله و ایجاد مشکلات داخلی در لبنان است.

زاسپکین ادامه داد: مشکل اینجاست که برخی به دنبال ربط دادن مشکلات اقتصادی داخلی و منافع طرف‌های خارجی با عنوان‌های مختلف است. از این رو برای هر جنبش مردمی در هر کشوری دامی وجود دارد تا مورد سوءاستفاده قرار نگیرند.

سفیر روسیه در لبنان گفت: برخی به دنبال سیاسی کردن موضوع روابط لبنان با خارج هستند و گفته می‌شود اگر آمریکا از لبنان خارج شود،‌ روسیه و چین جایش را می‌گیرند. این سخنان تنها به نفع برخی طرف‌ها بیان می‌شود. روسیه به دنبال توسعه روابطش با لبنان در همه زمینه‌هاست.

وی با تاکید بر اهمیت روابط با سوریه نیز گفت: این مسئله برای لبنان ضروری است و مزایای اقتصادی زیادی برای این کشور به همراه دارد.

زاسپکین درباره تهدیدات مستمر لبنان از سوی اسرائیل نیز گفت: به نظر ما احتمال اینکه جنگ بزرگی رخ دهد،‌ وجود ندارد. توازنی میان طرف‌ها وجود دارد و این طرف‌ها می‌دانند شروع یک جنگ چه خسارت‌هایی می‌تواند برای یکدگیر داشته باشد، بنابرین اولویت کنونی در منطقه ایجاد راه‌حل برای درگیری‌ها در سوریه،‌ لیبی،‌ یمن و نیز رصد اوضاع در لبنان است.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هفته گذشته در نامه‌ای به کنگره این کشور، وضع اضطراری در مورد لبنان را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

مقام های آمریکا بارها خواستار خلع‌سلاح حزب‌الله شده‌اند.

اخیراً گروهی از قانونگذاران آمریکایی با اعمال فشار و دخالت در امور داخلی اتحادیه اروپا، خواستند این اتحادیه حزب‌الله لبنان را یک سازمان تروریستی بخواند و فعالیت‌هایش را ممنوع کند.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ