2 خبر کوتاه از شهرداری سنندج


2 خبر کوتاه از شهرداری سنندج

سنندج - ایرنا - اجرای طرح ساماندهی خاک و نخاله‌های ساختمانی و آسفالت و بهسازی 10 هزار مترمربع از معابر شهرک بعثت، خبرهای کوتاه از اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری سنندج است.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج سیروان غفوری روز شنبه اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که باعث نازیبایی فضاهای بصری شهر می‌شود تخلیه غیر مجاز خاک و نخاله ساختمانی در معابر فرعی و ورودی‌های شهر است.

وی افزود: سایت دفن زباله واقع در کلیک جهت تخلیه خاک و نخاله در نظر گرفته شده که برخی از ماشین آلات حمل نخاله‌های ساختمانی به جای تخلیه در این سایت در مکان‌های غیرمجاز اقدام به تخلیه می‌کنند.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: در راستای رفع مشکلات انباشت نخاله ساختمانی در معابر سطح شهر، این سازمان نسبت به واگذاری بحث ساماندهی خاک و نخاله ساختمانی به پیمانکار اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: پیمانکار اجرای طرح موظف است به صورت شبانه روزی در سطح شهر نظارت داشته باشد تا ماشین آلات حمل خاک و نخاله به صورت غیرمجاز اقدام به تخلیه در معابر نکنند.

غفوری یادآور شد: ادارات دولتی، پیمانکاران ساختمانی، تاسیساتی و راهسازی مالکان ماشین آلات‌حمل خاک ونخاله‌های ساختمانی (کامیون، کامیونت، وانت، بیل مکانیکی و لودر) باید جهت مجوز فعالیت به منظور کنترل و ساماندهی ماشین آلات حمل و برداشت نخاله‌های ساختمانی و عمرانی ثبت‌نام کنند.

وی افزود:مالکان ماشین آلات نخاله‌های ساختمانی و عمرانی از ۱۱ تا ۲۳ مرداد سالجاری به سازمان پسماند واقع در خیابان امام (ره) روبری اداره کمرگ مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام و کد مجوز فعالیت حمل خاک و نخاله را دریافت کنند.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج تاکید کرد: ماشین آلاتی که ثبت نام نکنند و کد فعالیت اخذ نکنند اجازه فعالیت و حمل خاک و نخاله ساختمانی را نخواهند داشت.

وی گفت: کسانی که به صورت غیرمجاز و شبانه اقدام به تخلیه خاک و نخاله در معابر کنند نیز پس از مستندسازی توسط پیمانکار و ارجاع به راهنمایی و رانندگی بار اول جریمه و در صورت تکرار، خودرو آنها توقیف و اعمال قانون خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده تخلیه نخاله ساختمانی درمعابر شهری، ضمن یادداشت شماره پلاک خودرو و در صورت امکان عکس از تخلیه غیر مجاز گرفته و با شماره تماس ۵ - ۳۳۱۷۶۶۰۳ مراتب را اطلاع دهند.

2 خبر کوتاه از شهرداری سنندج

۱۰ هزار مترمربع از معابر شهرک بعثت آسفالت و بهسازی شد

مدیرشهرداری منطقه یک سنندج گفت: شهرک بعثت سنندج یکی از شهرک‌های واقع در ورودی شهر سنندج است که به دلیل وجود تعاونی‌های متعدد و ساخت و سازهای جدید بخشی از معابر آن خاکی و فاقد آسفالت است.

علیرضا کاظمی با اشاره به اینکه عملیات آسفالت و بهسازی برخی از معابر این شهرک در سالجاری در دستور کار این منطقه قرار گرفت، افزود: با یک هزار و ۶۵۰ تن آسفالت، ۱۰ هزار مترمربع از معابر شهرک بعثت (ورودی شهرک بعثت، ورودی شهرک فرشبافان و اتصال شهرک بعثت به ورودی شهرک خبازان) آسفالت و بهسازی شد.

وی یادآور شد: ورودی شهرک بعثت ۳۷۰ متر طول و عرض آن ۱۰.۵ است که چهار هزار و ۳۰۰ متر از ورودی این شهرک با ۷۰۰ تن آسفالت و بهسازی شد.

کاظمی اضافه کرد: ۷۰۰ متر جدول گذاری به صورت نهر و کانیوا، ۲۴۰ مترمکعب خاکبرداری و یک هزار و ۵۰۰ مترمربع شن‌ریزی و آماده‌سازی از مهمترین عملیات عمرانی انجام شده در شهرک بعثت برای آماده‌سازی جهت اجرای آسفالت مسیر است.

وی اظهار داشت: سه هزار و ۲۰۰ مترمربع از ورودی شهرک فرشبافان نیز با ۵۵۰ تن آسفالت که ورودی آن دارای طول ۲۳۰ متر و عرض ۱۱ متر است؛ آسفالت و بهسازی شد ضمن اینکه با ۴۰۰ تن آسفالت مسیر اتصال شهرک بعثت به ورودی خبازان به متراژ ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع نیز بهسازی شد.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ