رتبه بیست وسوم گیلان در نرخ تورم


رتبه بیست وسوم گیلان در نرخ تورم

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت گیلان، نرخ تورم کل کشور و استان گیلان را در تیرماه به ترتیب 26.4 و 25 درصد دانست و گفت: گیلان در بین 31 استان دارای رتبه بیست وسوم نرخ تورم کشور است.

وحید طیفوری در گفت وگو با ایسنا، از انتشار شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارها، نرخ تورم و متوسط قیمت برخی اقلام خوراکی منتخب در کشور و استان در تیرماه امسال خبر داد و اظهار کرد: نرخ تورم کل کشور و استان گیلان در تیرماه به ترتیب ۲۶.۴ و ۲۵ درصد است.

وی با بیان اینکه استان گیلان در تیرماه در بین ۳۱ استان دارای رتبه بیست وسوم نرخ تورم کشور است، افزود: استان آذربایجان غربی با نرخ ۲۲.۵ درصد دارای پایین‌ترین نرخ تورم و استان هرمزگان با نرخ تورم ۳۱.۴ درصد دارای بالاترین نرخ تورم در کشور است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خاطرنشان کرد: همچنین چهار استان مجاور استان گیلان یعنی استان‌های مازندران، قزوین، اردبیل و زنجان به ترتیب دارای رتبه‌های دوازدهم، چهاردهم، بیستم و بیست وهشتم و استان ساحلی گلستان دارای رتبه نهم بالاترین نرخ تورم کشور هستند.

طیفوری، نرخ تورم گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات کشور را برابر ۲۳.۹ درصد و گیلان را برابر ۱۹.۸ درصد دانست و گفت: نرخ تورم گروه عمده کالاهای غیر خوراکی ‌و خدمات کشور و گیلان نیز به ترتیب ۲۷.۷ و ۲۷.۲ درصد بوده است.

وی همچنین مقدار تغییرات تورم نقطه به نقطه تیرماه سال جاری را در کشور و استان به ترتیب برابر ۲۶.۹ و ۲۲.۸ درصد اعلام کرد و یادآور شد: بررسی تغییرات شاخص قیمت تیرماه سال جاری نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد که مقدار تغییرات تورم ماهانه در کشور برابر ۶.۴ درصد و در استان برابر ۴.۵ درصد است.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ