15 هکتار از بستر رودخانه جاجرود سنددار شد


15 هکتار از بستر رودخانه جاجرود سنددار شد

تهران- ایرنا- مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان پردیس اخذ شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، راما حبیبی روز شنبه در این باره گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه جاجرود واقع در خجیر- محدوده پلاک های ثبتی ۳۷ و ۳۸ اصلی به مساحت حدود ۱۵ هکتار در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت صادر شد.

وی افزود: با توجه به وجود معارضان بسیار در اطراف بستر رودخانه، صدور این سند در حفظ مالکیت بستر رودخانه و جلوگیری از عدم تجاوز به آن دارای اهمیت بالایی دارد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس یادآور شد: با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور آب تهران بزرگ مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و پردیس و شمیرانات در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

به گفت وی، با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

رودخانه جاجرود از ارتفاعات البرز سرچشمه می‌گیرد و به سد ماملو منتهی می‌شود.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ