مردم با اخلاق بهداشتی مروج فرهنگ علوی باشند


مردم با اخلاق بهداشتی مروج فرهنگ علوی باشند

بوشهر- ایرنا- مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: مردم باید دهه امامت و ولایت را مهم بشمارند و امسال که جهان درگیر ویروس کرونا هست با برپایی جشن‌ها و پویش‌هایی مبنی بر اخلاق بهداشتی مروج فرهنگ علوی باشند.

علیرضا پولاد روز شنبه به رسانه‌ها گفت: در این شرایط ترویج نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از وظایف مداحان است و باید با بهره بردن از دعاهای به جا مانده از اهل بیت مردم را با فرهنگ و بهداشت مورد تاکید اسلام آشنا کنند، فرهنگ بهداشتی مردم را بالا ببرند و به ترویج کارهای فرهنگی در این زمینه بپردازند.

پولاد یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در سال‌های گذشته اقشار مذهبی و مداحان را به ترویج روضه‌های خانگی و چند نفره توصیه کردند تا از این طریق فرهنگ اهل ‌بیت(ع) گسترش پیدا کند که این تدبیر می‌تواند بدر ریشه کن کردن این ویروس بسیار ارزشمند باشد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان بوشهر گفت: بر این اساس می‌توان بجای برگزاری مراسم با تجمع زیاد به سمت برپایی آیین‌ها با تعداد محدود رفت تا از این طریق فرهنگ عاشورا ترویج و زنده نگه داشته شود.

پولاد بیان کرد: باتوجه به اینکه قبل از برگزاری ماه محرم مراسم غدیر در پیش است، نباید از این موضوع غافل شویم در حالی که در سال‌های اخیر با اقدام رسانه‌ای نا صحیح برخی از مداحان و مردم از غدیر غافل شده‌اند در حالی که روز عاشورا از فراموشی غدیر اتفاق افتاد.

پولاد به مداحان اهل بیت پیشنهاد کرد، با استفاده از پویش «نذر ماسک» و «بسته‌های فرهنگی»، اقدام به برپایی مراسم‌ زیارت عاشورا و برگزاری دعای غدیر به صورت انفرادی و یا با حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی توجه به دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا که مورد تاکید رهبری است را در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: مداحان باید فرهنگ رعایت بهداشت، فاصله‌گذاری اجتماعی، ماسک زدن و به طورکلی پروتکل‌هایی که ستاد مقابل با کرونا مطرح کرده را ترویج دهند و در این شرایط به جای تاکید صرف به عزاداری که در جای خود ارزشمند است، به ترویج پروتکل‌های لازم برای این ایام نیز پرداخته شود تا علاوه بر برگزاری مجالس باشکوه، شاهد سالم بودن آن نیز باشیم.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ