آموزش والیبال در ارومیه علمی می‌شود


آموزش والیبال در ارومیه علمی می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه گفت: با حضور کارشناسان و بررسی دروس پیشنهادی، فرآیند اخذ مجوز ایجاد رشته ورزش‌های توپی گرایش والیبال در مقطع کارشناسی در این دانشگاه آغاز شد.

میرحسن سیدعامری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه به دنبال راه‌اندازی رشته ورزش‌های توپی گرایش والیبال برای اولین در سطح کشور در ارومیه است.

وی گفت: در سال ۱۳۹۶ این موضوع توسط نماینده وقت ارومیه در مجلس پیشنهاد و بعد از مکاتبه با وزیر علوم مراحل ایجاد زیرساخت این امر آغاز شد.

رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه ادامه داد: آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه، والیبال خیز بوده و بعد از ارسال نامه درخصوص ایجاد این رشته به وزارت علوم، این سازمان درخواست سرفصل دروس کرد.

عامری افزود: هفته گذشته، طی جلسه ای که با حضور متخصصان و کارشناسان رشته والیبال، دروس پیشنهادی مقطع کارشناسی رشته ورزش‌های توپی گرایش والیبال مورد بررسی قرار گرفت تا براساس مقرارت و فرایندها نسبت به اخذ مجوز از وزارت علوم پیگیری های لازم صورت پذیرد.

والیبال طی نیم قرن گذشته در فرهنگ و زندگی مردمان شهر ارومیه جا باز کرده و به یکی از مزیت های ورزشی آذربایجان غربی تبدیل شده است.

هم‌اکنون پنج بازیکن از جمله کاپیتان تیم‌ملی والیبال از شهر ارومیه است و این شهر امسال، ۲ تیم شهرداری و آذرباتری در لیگ برتر والیبال به‌عنوان نماینده خواهدداشت.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ