استاندار خراسان جنوبی از شهر ماژان بازدید کرد


استاندار خراسان جنوبی از شهر ماژان بازدید کرد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از شهر «ماژان» بازدید و بر همراهی و تعامل دستگاه‌های اجرایی برای توسعه زیرساخت‌های این شهر تازه تاسیس در استان تاکید کرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان که به منظور بازدید از وضعیت شهر تازه تاسیس ماژان به این منطقه رفته بود در بدو ورود به بررسی میدانی شرایط و امکانات موجود پرداخت.

وی سپس در جلسه‌ای تخصصی با حضور فرماندار خوسف، بخشدار ماژان و جمعی از مدیران شهرستان بر رفع کاستی‌ها و ارتقای امکانات موجود تاکید کرد.

تکمیل روشنایی معابر سطح شهر ماژان و به ویژه آیلند ورودی شهر از جمله مصوبات این جلسه بود که به شرکت توزیع نیروی برق و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای واگذار شد.

احداث پارک برابر طرح هادی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نیز توسعه فضای سبز شهری و تاکید بر کاشت گونه‌های گیاهی متنوع و متناسب با اقلیم منطقه از دیگر مصوبات این جلسه بود.

تخصیص سهمیه ویژه از پروژه مسکن شهری نیز در ردیف مصوبات این جلسه بود که با قید ۲ شرط به تصویب رسید، یکی این که در واگذاری واحدها به افراد متقاضی کارشناسی‌های لازم صورت گیرد تا این ظرفیت به مهاجرت از روستاها منجر نشود و افرادی که واحدها را تحویل می‌گیرند شرط سکونت در شهر را داشته باشند.

اختصاص سهمیه ویژه سیمان به این منظور که پس از تاسیس شهرداری در پروژه‌های شهری استفاده شود و نیز تسریع در روند اجرای زیرساخت‌های آب و برق و گاز در شهرک جدید ماژان توسط دستگاه‌های خدمات رسان، بهسازی و جدول گذاری معابر از جمله مصوبات این جلسه بود.

تکمیل راه ارتباطی عیلکی به روبیات نیز که می‌تواند به توسعه صنعت گردشگری منطقه کمک و مسیر دسترسی مرکز بخش به مرکز استان را کوتاه‌تر کند و همچنین تکمیل جاده مزار شاه سلیمان علی نیز در شمار مصوبات این جلسه بود که اعتبار ویژه گرفت.

خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی، میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی، حلاج مقدم مدیرکل دفتر امور شهری و امور شوراهای استانداری، یوسفی مدیر کل حوزه استاندار و جمعی از مدیران کل استان نیز در این جلسه حضور داشتند.

ماژان شهرستان خوسف بتازگی عنوان سی و یکمین شهر استان خراسان جنویی با ابلاغ وزیر کشور به شهر ارتقا یافت.

بخش جلگه ماژان به عنوان یکی از بزرگترین بخش‌های استان خراسان جنوبی با ظرفیت‌های بسیار زیاد در بخش کشاورزی، گردشگری و معادن مطرح بوده است که با این ارتقا تحولی در این بخش رخ خواهد داد.

شهرستان خوسف در ۳۶ کیلومتری مرکز استان دارای ۲ بخش مرکزی و جلگه ماژان است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و تا پیش از این ارتقا ۳۰ شهر داشت.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!