برداشت گندم و جو در چرداول به پایان رسید


برداشت گندم و جو در چرداول به پایان رسید

ایلام - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چرداول از پایان برداشت 2 محصول گندم و جو در سطح 33 هزارو 200 هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.

اقبال گراوندی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی ۹۹-۹۸ کشاورزان شهرستان چرداول ۲۶ هزارو ۵۵۰ هکتار از اراضی خود را به کشت گندم و همچنیین ۶ هزارو ۶۵۰ هکتار را به کشت جو اختصاص دادند که با توجه به اقدامات مناسب جهاد کشاورزی همچون قطره بارانی کردن مزارع و ایجاد کانال های بین مزارع نسبت به سال گذشته افزایش خوبی داشته است.

وی اظهار داشت: تعداد ۱۱۸ دستگاه کمباین محلی و غیربومی کار برداشت محصولات را انجام دادند که در نهایت ۲۳هزار تن گندم و ۶ هزارتن جو از سطح مزارع کشاورزان برداشت شد که با توجه به جدایی هلیلان از شهرستان چرداول و همچنین کاهش بارش باران نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش نامحسوسی داشته است.

گراوندی اضافه کرد: هفت مرکز خرید کار خرید و انبار این ۲ محصول را در مناطق مختلف شهرستان انجام دادند که ارزش ریالی فروش گندم ۵۶۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال و جو ۱۳۸ میلیارد ریال بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی چرداول خاطر نشان کرد: شهرستان چرداول با داشتن موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی ویژه همواره سطح وسیعی از مزارع کشاورزی را به کاشت گندم، جو ، دانه های روغنی، ذرت، حبوبات، هندوانه و برنج محلی عنبر بو و شمشیری اختصاص می دهد و نقش مهمی در تولید این محصولات در استان ایلام دارد.

وی یادآور شد: شرایط نامساعد جوی، کاهش میزان بارندگی، عدم پراکنش مناسب باران و شروع زود هنگام گرما باعث افت عملکرد در شهرستان چرداول شده است.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در ۳۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.تبليغ
تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ