زنجان سومین استان خنک کشور ثبت شد


زنجان سومین استان خنک کشور ثبت شد

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی هوا اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی 24 ساعت گذشته، زنجان و ارومیه با دمای 13/5 درجه سانتیگراد بالای صفر به عنوان سومین مرکز استان خنک کشور به ثبت رسیدند.

حسین سلطانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در همین مدت، اردبیل و شهرکرد نیز به ترتیب با میزان دمای ۱۰ و ۱۳/۳ درجه سانتیگراد نخستین و دومین مرکز استان خنک کشور ثبت شدند.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با میزان دمای ۱۲+ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و حلب در شهرستان ایجرود با دمای ۳۵+ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه این استان گزارش شد.

سلطانی میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما هوای شهر زنجان در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت، تغییر محسوسی نکرده است.

وی اظهار داشت: هوای استان زنجان از امروز / شنبه ۱۱ مرداد ماه/ تا روز دوشنبه /۱۳ مرداد ماه/ گرم خواهد شد و پیش بینی می شود میزان دما در مناطق گرمسیر استان به حدود ۴۵+ و در سایر مناطق نیز به بالای ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ