20 میلیارد ریال برای طرح تصفیه آب شهرستان فراهان تامین شد


20 میلیارد ریال برای طرح تصفیه آب شهرستان فراهان تامین شد

اراک - ایرنا - فرماندار شهرستان فراهان گفت: 20 میلیارد ریال برای اجرای طرح تصفیه آب این شهرستان تامین شد و به زودی مناقصه جذب پیمانکار این طرح برگزار می‌‍شود.

«حسن خزایی‌پور» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس تحقیقات مراکز علمی و پژوهشی استان مرکزی، میزان نیترات آب شهرستان فراهان غیراستاندارد اعلام شد و تصفیه آب این شهرستان در دستور کار مدیریت ارشد استان و شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از مکاتباب استاندار مرکزی با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و درخواست حل این مشکل، ۵۰ میلیارد ریال از محل منابع ملی برای خرید یک دستگاه "الکترودیالیز» برای تصفیه آب این شهرستان اختصاص یافت که هم‌اکنون ۲۰ میلیارد ریال آن جذب شده است.

فرماندار شهرستان فراهان اظهار داشت: مناقصه انتخاب پیمانکار برای این طرح هفته جاری برگزار می‌شود و تلاش می‌شود ظرف کوتاهترین مدت عملیات نصب دستگاه الکترودیالیز انجام شود.

خزایی‌پور بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده دستگاه‌الکترودیالیز بر روی چاه آب شرب شمار یک شهرستان فراهان نصب می‌شود.

شهرستان فراهان به مرکزیت شهر فرمهین بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری شمال اراک -مرکز استان مرکزی- واقع شده است.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ