پیشنهاد شگفت انگیز !!!!!!!!!!!!

دایرکتوری صنعت

دایرکتوری ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
سوله و ساختمان،خدمات و کالاهای صنعتی
کلیک کنید!

اطلاعات اصناف کشور

اطلاعات بیش از 2،500،000 واحد صنفی کشور
کلیک کنید!

اطلاعات مجوزهای صنعتی

آمار و اطلاعات بیش از 350،000 کد محصول
کلیک کنید!

آمار واردات و صادرات

آمار واردات و صادرات کشور از سال 1385 به تفکیک
کشور،گمرک،سال و کد تعرفه
کلیک کنید!

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور: فناوری، مردم را در قرنطینه نگه داشت


رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: ایران جزو معدود کشورهایی است که توانست با شیوع کرونا، بدون استفاده از قوه قهریه و به کمک زیرساخت‌های فناورانه، بستر در خانه ماندن مردم را مهیا کند. «محمدباقر اثنی‌عشری» روز سه‌شنبه در دیدار با مدیرعامل ایرنا، افزود: نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) با 18 هزار عضو در 30 استان ایران...

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: ایران جزو معدود کشورهایی است که توانست با شیوع کرونا، بدون استفاده از قوه قهریه و به کمک زیرساخت‌های فناورانه، بستر در خانه ماندن مردم را مهیا کند.
«محمدباقر اثنی‌عشری» روز سه‌شنبه در دیدار با مدیرعامل ایرنا، افزود: نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) با ۱۸ هزار عضو در ۳۰ استان ایران فعالیت دارد. تمام زمینه‌های IT، تولید نرم افزار، سخت افزار، امنیت، بانکداری دیجیتال، شبکه و فین‌تک را پوشش می‌دهیم.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در خصوص تاثیر حوزه ICT برای مقابله با کرونا گفت: ما توانستیم به واسطه بستری که توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات فراهم کرده بود، مردم را در خانه نگه داریم. دید و بازدید، مراسم عزاداری، آموزش مجازی، سلامت، خرید و فروش و مسائلی از این دست همگی بر بستر فناوری اطلاعات ممکن شد.
وی در خصوص تاثیر رسانه در حل مشکلات صنفی گفت: سال گذشته سالنی را برای نمایشگاه بین‌المللی در نظر داشتیم که به دلایل مختلف آن را به ما اختصاص ندادند. پیگیری‌های ما به نتیجه نمی‌رسید و ناچار یک توئیت اعتراضی در این خصوص در صفحه توئیتر خودم منتشر کردم. پس از پیگیری ایرنا و انتشار جزئیات این خبر، وزرا در تعامل با یکدیگر توانستند این مشکل را حل کنند و سالن دوباره به ما بازگشت. به همین دلیل است که تاکید دارم رسانه می‌تواند پیشرفت در حوزه IT را رقم بزند.
اثنی عشری خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم، اینترنت نسل سه و چهار موبایل برقرار شد و گوشی‌های تلفن همراه به اینترنت متصل شدند. به این واسطه برای مردم هزاران شغل ایجاد شد. آن‌ها توانستند دولت الکترونیک را تجربه کنند، پرونده سلامت برای‌شان تشکیل شد و کسب و کارهای بزرگی مانند دیجی کالا، اسنپ و آپارات به وجود آمدند.
«اثنی عشری» با تاکید بر این که ابزارهای حوزه فناوری توانست عدالت اجتماعی را رقم بزند، افزود: فناوری تا دورترین نقاط کشور هم نفوذ پیدا کرد و کار تا جایی پیش رفت که جوانان روستایی توانستند با تهیه یک گوشی همراه و وصل شدن به اینترنت برای خود کسب و کاری راه اندازی کنند.
او در پایان گفت: این جهش بسیار بزرگ بود، تا آنجا که همان‌هایی که به فضای مجازی و دستاوردهای دولت انتقادات تند دارند، آن را در همین فضای مجازی مطرح می‌کنند و برای بیان آن، فضای پر قدرت دیگری در دسترس‌شان نیست. فضای مجازی کنشگری را در جامعه رواج داد.

تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ