نتایج آزمون‌ اعطای مدرک به حفاظ نشان از عملکرد ناموفق مؤسسات قرآنی است


نتایج آزمون‌ اعطای مدرک به حفاظ نشان از عملکرد ناموفق مؤسسات قرآنی است

سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به برگزاری آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن که هر ساله برگزار می‌شود، گفت: متأسفانه روند این آزمون‌ها نشان داده است که عملکرد مؤسسات قرآنی موفق نبوده است.

نتایج آزمون‌ اعطای مدرک به حفاظ نشان از عملکرد ناموفق مؤسسات قرآنی است

سیدحمید موسوی، سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس، در گفت‌وگو با ایکنا از فارس، با اشاره به برگزاری آزمون پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن در تاریخ جمعه، ۲۷ تیرماه گفت: این مدرک یکی از معتبرترین مدارک قرآنی کشور است که دارندگان آن از چندین مزایا برخوردار می‌شوند. یکی از امتیازات این آزمون برای حفاظ و مؤسسات فعال در حوزه حفظ قرآن، سنجش فعالیتها است.

موسوی بیان کرد: هم‌اکنون مؤسسات پیشکسوت در استان فارس که در سطح کشور هم شناخته شده و نام‌آور هستند در عرصه تربیت حافظان قرآن فعالیت می‌کنند، اما متأسفانه روند این آزمون‌ها نشان داده است که عملکرد مؤسسات قرآنی موفق نبوده است و بازتابی که باید داشته باشند، ندارند.

سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی فارس ضمن تکریم زحمات مؤسسات قرآنی ادامه داد: آمار خروجی طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن در استان فارس طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد که روش کار آنان در تربیت حافظان قرآن کریم ایراد دارد؛ لذا به جد از مدیران مؤسسات و تشکل‌های قرآنی درخواست می‌کنیم به این مسئله رسیدگی کنند.

وی در پایان اظهار کرد: مدیران مؤسسات و تشکل‌های قرآنی از افراد بنام و شناخته شده هستند که خانواده‌ها با اعتماد کامل فرزندان خود را ثبت‌نام می‌کنند و سازمان دارالقرآن کریم هم غیر از این برداشتی ندارد و همیشه مبلغ و حامی مؤسسات قرآنی بوده است، اما از مؤسسات درخواست داریم که برنامه یا گردهمایی در این رابطه برگزار کرده و مسئله را آسیب‌شناسی کرده و مشکلات کار را برطرف کنند تا در دوره‌های آتی نتایج بهتری در این آزمون به دست آوریم و حافظان قوی‌تر و توانمندتری در جامعه ظهور و بروز پیدا کنند.

انتهای پیام


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ