عملیات نفسگیر برای انتقال بیمار 400 کیلویی


دو ساعت طول کشید تا امدادگران اورژانس، بیمار 400‌کیلویی را از خانه بیرون آورده و به بیمارستان منتقل کنند. این زن 67 ساله در خانه دچار مشکل تنفسی شده بود.

به گزارش شریان نیوز،ساجد بخشی، رئیس عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح ششم تیر امسال فردی با همکاران ما در اورژانس رودسر تماس گرفت و اطلاع داد مادر خانواده دچار بیماری حاد تنفسی شده و بد حال است. سطح هوشیاری او پایین آمده و می‌ترسند بلایی سرش بیاید. در ادامه گروهی از امدادگران اورژانس با دریافت نشانی خانه این زن ۶۷ ساله که در خیابان سر پلی زاده رودسر بود به آنجا اعزام شدند.

 عملیات نفسگیر برای انتقال بیمار 400 کیلویی

وی افزود:اولین امدادگران که در محل حاضر شدند، پس از ورود به خانه با بیمار زنی که ۴۰۰ کیلو وزن دارد رو به رو شدند. آن‌ها اقدام اولیه را برای درمان این زن که دچار مشکلات تنفسی شده بود آغاز کردند، اما نیاز به نیرو‌های امدادی بیشتری داشتند؛ بنابراین درخواست نیروی کمکی کردند. سپس چند تیم از امدادگران اورژانس در محل حاضر شدند. شش امدادگر اورژانس با کمک چهار عضو خانواده این زن، توانستند عملیات احیا را انجام دهند.

رئیس عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ادامه داد: وزن ۴۰۰ کیلویی این زن، انتقالش به بیمارستان را با مشکل رو‌به‌رو کرده بود. سرانجام بعد از دو ساعت تلاش بی وقفه توانستند این زن را به خیابان منتقل کنند. امدادگران اورژانس بعداز برداشتن برانکارد در آمبولانس مجبور شدند این بیمار ۴۰۰ کیلویی را روی تشکی که کف آمبولانس پهن کرده بودند، بگذارند. بعد او را به بیمارستان شهید انصاری رودسر منتقل کردند. این بیمار در بیمارستان بستری و حالش مناسب است و به زودی مرخص می‌شود و نزد خانواده اش برمی‌گردد.

بخشی گفت: با خانواده این بیمار که حرف زدیم، معلوم شد او چند سال است از بیماری اضافه وزن رنج می‌برد و نمی‌تواند از خانه بیرون برود و شرایط سختی دارد، اما خانواده اش با مهربانی سعی می‌کنند او را برای کاهش وزن ترغیب کنند. این عملیات از بی سابقه‌ترین عملیات‌های اورژانس بود و امدادگران با تلاشی دو ساعته این زن را از خانه خارج کردند.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ