عملیات ساخت 2 هزار واحد مسکن فرهنگیان در هفته دولت آغاز می‌شود


عملیات ساخت 2 هزار واحد مسکن فرهنگیان در هفته دولت آغاز می‌شود

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: در هفته دولت امسال عملیات ساخت 2 هزار واحد مسکن فرهنگیان در استان آغاز می‌شود.

بهمن مرادنیا ظهر روز دوشنبه درسومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان اظهار داشت: در این طرح فرهنگیانی که تاکنون از امتیاز زمین و مسکن دولتی استفاده نکرده و فاقد مسکن هستند در قالب تعاونی‌های مسکن ساماندهی می‌شوند.
وی افزود: بر این اساس اسامی فرهنگیان فاقد مسکن در شهرستان های تابعه استان معرفی و کار ساخت مسکن آنها با همکاری آموزش و پرورش و دیگر دستگاههای اجرایی شروع می‌شود.

مرادنیا تاکید کرد: در برخی از شهرهای استان به دلیل توپوگرافی سخت اراضی مشکل کمبود زمین مناسب وجود دارد که باید هرچه سریعتر نسبت به جانمایی و تعیین تکلیف اراضی برای تعاونی مسکن فرهنگیان اقدام لازم به عمل آید.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود یادآور شد: یکی از مشکلات اساسی در بخش مسکن کردستان عدم الحاق اراضی به محدوده شهرها و نبود بلند مرتبه سازی و رعایت محدودیت ارتفاع در ساخت مسکن است که امیدواریم با رایزنی با وزارت راه و شهرسازی بتوانیم در اراضی فعلی نیاز مسکن فرهنگیان و سایر متقضایان دارای شرایط واگذاری را برطرف کنیم.

وی اظهار داشت: باید افرادی که فاقد مسکن هستند در اولویت واگذاری مسکن قرار گیرند و با ساماندهی متقاضیان واقعی از ورود افرادی که دارای منزل هستند جلوگیری به عمل آید.
در پایان گفت: کلیه دستگاههای اجرایی و خدمات رسان استان باید با تمام توان برای اتمام دو هزار واحد مسکن فرهنگیان تلاش خود را مضاعف کنند.

تعیین قیمت شن و ماسە باید بر اساس نظرات کارشناسی باشد

استاندار کردستان همچنین در جلسه شورای معادن استان با اشاره به اینکه حمایت از تولید امری ضروری و غیر قابل اجتناب است، گفت: افزایش قیمت شن و ماسه خارج از عرف و قیمت‌های کارشناسی توجیه ندارد و سازمان صمت باید به این بحث به صورت جدی ورود کند.

وی با بیان اینکه ما به حمایت از تولید اعتقاد راسخ داریم و معتقدیم که تولید کننده باید سود متعارف و مناسب دریافت کند، گفت: از سویی دیگر باید به حقوق مردم توجه شود واجحافی در حق آنان با افزایش بی دلیل قیمت ها صورت نگیرد.

مرادنیا اظهار کرد: ظرف مدت یک هفته قیمت شن و ماسه در استانهای همجوار بررسی و آنالیز شود و بر مبنای آن افزایش قیمت شن و ماسه در استان نیز انجام گیرد و سازمان صمت استان نیز موظف است از راهکارهای قانونی برای نظارت در این بخش استفاده کند.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنان خود معادن را سرمایه های کشور و متعلق به همه مردم دانست و همگان را به پرهیز از بخشی نگری در این حوزه فراخواند و گفت: برخی افراد تصور می کننداگر معدنی در یک نقطه خاص قراردارد عواید آن باید صرفا به مردم همان منطقه برگردد در حالیکه این تصور اشتباه است و معادن حقوث دولتی را که پرداخت می کنند مستقیما به حساب خزانه واریز می شود.

مرادنیا ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا برای تولید کنندگان حاشیه ایجاد نشود، چرا که با دوری از حواشی و بسترسازی‌های مناسب است که تولید رونق خواهد گرفت.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ