استاندار: 13 محور ارتباطی فارس زیر پوشش اینترنت قرار می‌گیرد


استاندار: 13 محور ارتباطی فارس زیر پوشش اینترنت قرار می‌گیرد

شیراز-ایرنا- استاندار فارس با اشاره به دیدار اخیر خود با محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مقرر شده 13 محور ارتباطی این استان با 15 سایت زیر پوشش اینترنت قرار گیرد و با این اقدام شرایط ارتباطی فارس به وضعیت بسیار قابل قبولی می‌رسد.

عنایت‌الله رحیمی، دوشنبه در مورد این دیدار که در تهران انجام شد، افزود: با توجه به جانمایی‌های انجام شده تخمین زده می‌شود این سایت‌ها بیش از ۱۲۰ کیلومتر به پوشش جاده‌ای اضافه کنند که البته با توجه به فرکانس و نوع فناوری مورد استفاده، متغیر است و بهبود پوشش پس از این اندازه‌گیری اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: بر اساس طراحی صورت‌ گرفته توسط اپراتورها و اعلام برآورد هزینه برق‌رسانی ،برای فاز اول محورهایی انتخاب شده است.
استاندار فارس بیان داشت: در انتخاب محورهای یاد شده، عواملی همچون جاده اصلی، ترافیک مسیر و میزان عدم پوشش پیوسته شبکه مد نظر قرار گرفته است، در این محورها حداکثر بهینه سازی انجام شده و تکمیل یا بهبود پوشش نیز نیاز به احداث سایت جدید دارد که برآوردهای لازم برای این مهم صورت گرفته است.
رحیمی اضافه کرد: تعدادی از این محورهای ۱۵ گانه را اپراتور همراه اول و تعدادی را اپراتور ایرانسل پوشش خواهد داد و به همین سبب پوشش ارتباطی در این استان به وضعیت بسیار قابل قبولی می‌رسد.
وی، همچنین درباره پوشش اینترنتی مدارس هم گفت: در این زمینه نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده یا و در دست اجراست و در حال حاضر اکثر مدارس برای دسترسی به شبکه آموزش دانش آموزی (شاد) با مشکل مواجه نیستند، این اقدام با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه بین استانداری فارس و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شده است و وزارت آموزش و پرورش نیز از اجرای آن اعلام رضایت کرده و عنوان شده که پوشش شبکه شاد در مدارس بسیار خوب است و پهنای باند نیز در اختیار مدارس گذاشته شده است.
استاندار فارس همچنین درباره عدم پوشش اینترنتی در برخی نقاط شهر شیراز، بیان کرد: تفاهم‌هایی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز انجام شده است که براساس آن شهرداری مکلف است مجوزهای لازم را صادر کند تا در اسرع وقت اپراتورها ایستگاه‌ها را راه‌اندازی کنند تا این پوشش کامل شود و بدون تردید اگر شهری به دنبال هوشمند شدن است باید شبکه مخابراتی آن اعم از ارتباطات سیار مانند ایرانسل، همراه اول و شبکه فیبر نوری آن گسترش پیدا کند.
رحیمی، درباره تلفن‌های ثابت نیز اظهار داشت: با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیش از ۲۴۰ کیلومتر کابل در اختیار مخابرات این استان قرار داده می‌شود تا مخابرات در اسرع وقت مکان هایی که آبونمانی برای تلفن ثابت دارند سریعا در این زمینه اقدام کنند.
وی، ادامه داد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد توسعه این استان در حوزه مخابرات بسیار جدی است و امیدواریم در سه یا چهار ماه آینده شاهد تحولات بنیادین در زمینه مخابرات، ارتباطات و فضای مجازی در فارس باشیم.تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ