اجرای 55 متری باعث قطع 737 اصله درخت می شود


اجرای 55 متری باعث قطع 737 اصله درخت می شود

رییس شورای شهر اراک گفت: اجرای پروژه 55 متری باعث قطع 737 اصله درخت می شود در حالی که پروژه مجوزی از شورا ندارد.

محمد حسین فدایی دوشنبه نهم تیرماه در صحن رسمی شورای شهر اراک بیان کرد: یکی از چالش های موجود در مسیر تصویب تباصر بودجه ۹۹ این بود که با وجود طرح چندباره موضوع، مبنی بر اعلام مبلغ دقیق بدهی شهرداری اراک، اما با گذشت حدود ۶ماه از مکاتبات هنوز میزان بدهی شهرداری اراک به اشخاص حقیقی و حقوقی اعلام نشده است.

وی در خصوص اجرای پروژه ۵۵ متری اظهارکرد: در بخشنامه و دستورالعمل بودجه ۹۹ آمده است که اجرای هر گونه پروژه بزرگ در شهر باید همراه با پیوست های ترافیکی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و زیست محیطی و ... باشد در حالی که این پروژه حتی مجوز لازم برای اجرا از شورا را ندارد. ۷۳۷ درخت در مسیر پروژه قطع خواهد شد و اسم جابجایی بر آن گذاشته شده است در حالی که جابجایی برای درختی که صاحب برگ می شود بی معناست و حتی یک درخت را نمی توان در شهر پیدا کرد که پس از جابجایی سبز باقی مانده باشد.

فدایی با اشاره به اینکه پروژه ۵۵ متری در طرح جامع جدید شهر اراک نیز مورد پذیرش نیست، گفت: اینکه در احداث پل های در مسیر این معبر عرض ۵۵ متر لحاظ شده است طبق دستورالعمل راه و شهرسازی به منظور رعایت حریم بوده است و دلیل برای اجرای این معبر نیست.

وی اضافه کرد: اگر دقت شود مسیر این معبر ساکنان زیادی ندارد که توسط آنها استفاده شود و این حجم اصرار شهردار بر اجرای طرح شائبه برانگیز است.

رییس شورای شهر با اشاره به مصوبه چهار تیرماه ۱۳۹۸ شورای شهر مبنی بر صدور مجوز شهرداری اراک جهت کندمان رینگ جنوبی برای شرکت آب منطقه ای افزود: با گذشت حدود یک سال هنوز شهرداری این مجوز را صادر نکرده است و اگر قرار است شاهد مدیریت شهری و عدالت بودجه ای در شهر باشیم همه شهروندان باید از امکانات یکسان بهره مند شوند و باید تعامل بین دستگاهی شکل گیرد که متاسفانه حاصل نشده است.

شهرداری بدون مجوز پروژه ای را شروع نکند

به گزارش ایسنا، در این جلسه رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا اظهار کرد: براساس بودجه تعیین شده، باید برنامه های اجرایی و عملیاتی به شورا ابلاغ شود، پروژه شهید صیدی سال هاست به جهت تکمیل در برنامه کاری شهرداری قرار دارد و طرح میدان مقاومت در این پروژه دیده شده است و شهرداری باید برای اجرای آن برنامه ریزی می کرد، ردیف بودجه ای برای میدان در بودجه دیده شده است اما مجوز لازم از شورای ترافیک و شورای شهر اخذ نشده است.

ایرج رضایی تصریح کرد: ورود بدون اخذ مجوز قانونی شهرداری به پروژه ها باعث برهم خوردن نظم عمومی و آرامش روانی مردم می شود و برای پاسخگویی از آبروی شورا خرج می شود.

وی افزود: در این پروژه شاهد فضای سبز و درخت هستیم که در حال حاضر میدان به حال خود رها شده است و اگر بنا بر جابجایی درخت باشد، عملا درختان از بین می روند و لازم است که شهرداری بدون اخذ مجوز قانونی پروژه ای را آغاز نکند.

انتهای پیامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ