اینستاگرام

شهید شاخص سال 99 لرستان معرفی شد


شهید علی‌رضا ولیان به‌عنوان شهید شاخص استان لرستان در سال 99 انتخاب شد.

تبليغ

به گزارش ایکنا از لرستان، شهید علی‌‌رضا ولیان، پزشک شهید دفاع مقدس بود که کار داروسازی را به رزم و جهاد تبدیل کرد و در سرزمین مجاهدت‌های خاموش، کردستان به شهادت رسید. این شهید لرستانی که از فاتحان خاموش خرمشهر نیز بوده است، در سال 99 به‌عنوان شهید شاخص استان لرستان انتخاب شده است.

شهید ولیان با توجه به این‌که دکتر داروساز دانشگاه اصفهان بود به فرمان امام خمینی(ره) لبیک گفت و سنگر جهاد را در آن زمان بر سنگر دانش خود ترجیح داد و در بیشتر عملیات‌ها شرکت کرد.

این شهید والامقام در «عملیات بیت‌المقدس» نیز مجروح شد. او از خانواده خود چشم پوشید تا وطن مقدس ایران را از دستان نکبت‌بار رژیم بعث عراق نجات دهد و سربازان دلاور امام زمان(عج) را یاری دهد چراکه او دانشجوی مکتب سرخ و آزادی‌بخش سالار شهیدان و منادی شعار «هیهات من الذله» سیدالشهداء بود و آن‌گونه عمل کرد که آموخته بود.

شهید ولیان در سمت معاونت گردان شهدا تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع) نقش مهمی در در هدایت و فرماندهی رزمندگان داشت و در کوهستان‌های پوشیده از برف حاج عمران و دشت‌های گرم و سوزان جنوب هرگز قدمش نلرزید و به همراه دوستان و هم‌رزمان شهیدش به ایثارگری پرداخت و عاقبت در منطقه حاج عمران پس‌از وارد آوردن ضربات جبران‌ناپذیر به دشمن، توسط سربازان عراقی محاصره شده و مورد اصابت گلوله قرار گرفت و شدیدا مجروح شد.

این شهید به‌علت شدت جراحات نمی‌‌توانست حرکت کند، لذا در آن منطقه ماند و تا آخرین نفس با دشمن متجاوز جنگید و در دوم خرداد 1365 هم‌زمان با شب شهادت حضرت علی(ع) به فیض شهادت نائل آمد و عاقبت تربتی از پیکر پاکش پس از هشت سال به زادگاهش آورده شد.

در قسمتی از وصیت‌نامه این شهید آمده است: «خدایا تو چه‌قدر دوست‌داشتنی و پرستیدنی هستی، هیهات که نفهمیدم، باید خون می‌‌شدی و در رگ‌هایم جریان می‌‌یافتی تا سلول سلول بدنم یارب یارب می‌گفت.لحظه‌ای از مطالعه غافل نشوید که کلید روشنی ذهن و باطن در مطالعه است».

انتهای پیام


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ