حماس هم از ابتکار رهبر انصارالله یمن برای زندانیان فلسطینی در عربستان استقبال کرد


جنبش مقاومت اسلامی فسطین (حماس) از ابتکار رهبر انصارالله یمن برای آزادی زندانیان حماس در عربستان در مقابل آزادی چند اسیر سعودی استقبال کرد.

تبليغ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بعد از استقبال دو گروه فلسطینی، جنبش مقاومت اسلامی فسطین (حماس) هم از ابتکار سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله یمن، درباره آزادی زندانیان حماس در عربستان، استقبال کرد.

عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن شامگاه پنجشنبه در سخنرانی خود به مناسبت پنجمین سالگرد جنگ یمن از آمادگی کامل صنعاء برای آزادی یک خلبان و چهار افسر سعودی در مقابل آزادی بازداشت شدگان جنبش حماس سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری «صفا» فلسطین، حماس اعلام کرد که با دقت این طرح را که عبدالملک الحوثی رهبر گروه انصارالله یمن در خصوص مبادله اسرایی که از نیروهای عربستان سعودی دارند، دنبال می‌کند.

حماس اعلام کرد که از روحیه برادری و همدردی رهبر انصارالله با مردم فلسطین و حمایت از ایستادگی و مقاومتشان و به دلیل چنین طرحی تقدیر و تشکر می‌کند.

در همین خصوص نیز، جنبش جهاد اسلامی، جبهه خلق برای آزادی فلسطین و جنبش مجاهدین فلسطین از پیشنهاد انصارالله به ریاض برای مبادله اسرای سعودی با بازداشت شدگان فلسطینی در عربستان قدردانی کردند. «محمود الزهار» از رهبران بلندپایه جنبش حماسدر مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفت: «ابتکار عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله قلب تمامی مجاهدان و نیروهای مقاومت در فلسطین را شاد کرد.» (جزئیات بیشتر)

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز پنجشنبه گفت که در حال حاضر کاهش تنش با سعودی‌ها در حالی که محاصره و جنگ همچنان ادامه دارد امکان پذیر نیست. وی که با شبکه خبری الجزیره مصاحبه می‌کرد، افزود: «به ریاض طرح آزاد کردن یک خلبان و تعدادی از افسران نظامی سعودی در مقابل آزادسازی زندانیان حماس در عربستان را ابلاغ خواهیم داد.»

ساعتی پیش از مصاحبه عبدالسلام با الجزیره، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنرانی به مناسبت پنج سال ایستادگی یمن در برابر تجاوز ائتلاف سعودی و ورود این جنگ به سال ششم اعلام کرد: « اقدام مقامات سعودی در ربایش اعضای جنبش حماس و محاکمه آنها را به شدت محکوم می‌کنیم. آمادگی کامل خود برای آزادی یکی از خلبانان اسیر به همراه چهار افسر و سرباز متجاوزگر سعودی در مقابل آزادی ربایش‌شدگان از جنبش حماس را اعلام می‌کنیم. نظام سعودی ربایش‌شده‌های فلسطینی را به اتهام حمایت از طرفی تروریستی محاکمه می‌کند و منظورش مجاهدان است. بر آمادگی کامل خود برای انجام عملیات تبادل اسرا که ائتلاف دائما از آن شانه‌خالی کرده، تأکید می‌کنیم.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ص


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ