:: الماتی- تدابیر سختگیرانه ضد کرونا در قزاقستان


به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما (http://www.iribnews.ir/) ؛ از الماتی قاسم ژومارت توکایف در پیامی...

تبليغ

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ از الماتی قاسم ژومارت توکایف در پیامی تلویزیونی جدیدترین تصمیمات کمیسیون وضعیت اضطراری قزاقستان را به اطلاع مردمش رساند. وی با تاکید بر خارج نشدن از منزل؛ خروج هر فرد از منزل را زیان و فشاری بر جامعه پزشکی دانست و گفت: مردم به خصوص افراد بالای پنجاه و پنج سال که از نظر پزشکان گروه خطر محسوب می‌شوند و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن و افراد مسن در روز‌های آتی حق خروج از منزل را ندارند و فعالیت همه سازمان‌ها و وزارت خانه تعطیل و خدمات ان‌ها باید آنلاین در اختیار مردم قرار گیرد.

رئیس جمهور قزاقستان با اشاره به ادامه اموزش قشر جوان از طریق تلویزیون تاکید کرد: دولت با اختصاص ده میلیارد دلار شهروندان را مورد حمایت قرار می‌دهد. در دو روز گذشته که مقررات قرنطینه اجرا شد هجده مورد تخلف گزارش شده بنابراین اگر تخلفات بیشتر شود قانون مجازات اجرا می‌شود.
براساس آخرین آمار وزارت حفاظت از سلامت قزاقستان تاکنون هشتاد نفر به ویروس کرونا در این کشور مبتلا شده اند و در شهر‌های آلماتی و نورسلطان پایتخت قزاقستان مقررات قرنطینه تا یک ماه اجرا خواهد شد.


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ