از «ملی شدن شرکت هواپیمایی ایران ایر» تا «واردات بیش از 10 میلیون دلار ذرت شیرین»


موضوع اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان در این نوشتار به وقایع تاریخی هفتمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده اس

تبليغ

به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هفتمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

7 فروردین 1341، از این روز، ایران مانند سایر کشورها دارای یک شرکت ملی هواپیمایی (اختصارا: هما) شد. قبلا "ایران ایر" یک شرکت غیردولتی بود.

7 فروردین 1356، افزایش نرخ بنزین و سایر مواد نفتی مورد اجرا قرار گرفت.

7 فروردین 1357، اوپک اعلام کرد: در سال 1977 به علت سقوط دلار کشورهای عضو اوپک 12 میلیارد دلار ضرر کردند.

7 فروردین 1361، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد ایران و شرکت آلمانی «کرافت ورک یونیون» مجدداً برای تکمیل پروژه هسته‌ ای بوشهر به توافق رسیده ‌اند.

7 فروردین 1397، براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۶ بیش از ۱۲ هزار تن ذرت شیرین از ۹ کشور جهان به ایران وارد شده است. بر اساس واردات این حجم ذرت شیرین، بالغ بر ۱۰ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۲۲۴ دلار ارز از کشور خارج شد.

منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و سایت روزنامکتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ