تلاش آمریکا برای گنجاندن عبارت «ویروس ووهان» در بیانیه کشورهای جی 7


شفقنا- فشار وزارت امور خارجه آمریکا برای گنجاندن عبارت “ویروس ووهان” در بیانیه مشترک گروه جی 7 درباره کرونا بی نتیجه ماند و باعث شکاف در گروه جی 7 و بیانیه های جداگانه ای شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از سی ان ان، یک دیپلمات اروپایی گفت: آنچه وزارت امور خارجه امریکا پیشنهاد کرده، خط قرمز است. […]

تبليغ

شفقنا- فشار وزارت امور خارجه آمریکا برای گنجاندن عبارت “ویروس ووهان” در بیانیه مشترک گروه جی ۷ درباره کرونا بی نتیجه ماند و باعث شکاف در گروه جی ۷ و بیانیه های جداگانه ای شد.
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از سی ان ان، یک دیپلمات اروپایی گفت: آنچه وزارت امور خارجه امریکا پیشنهاد کرده، خط قرمز است. شما نمی توانید یک برچسب جدید به این ویروس بزنید.
این دیپلمات به سی ان ان گفت: در پیش نویس بیانیه پیشنهادی ایالات متحده، چین را به دلیل شیوع همه گیری ویروس سرزنش می کند.
گفتنی است، گرچه سازمان بهداشت جهانی رسماً این بیماری را کوید ۱۹ لقب داده است ، در پیش نویس بیانیه که توسط ایالات متحده در میان وزرای G7 منتشر شد از آن به عنوان “ویروس ووهان” نام برده شد.
از آنجا که ایالات متحده ریاست ائتلاف بین المللی که شامل انگلیس ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن و کانادا است را عهده دارد، مسئولیت تهیه پیش نویس بیانیه مشترک را بر عهده داشت.
این رویکرد باعث شد بسیاری از کشورهای عضو بعد از نشست جداگانه اظهارات خود را منتشر کنند.

بنابراین گزارش، وزیر امور خارجه مایک پومپئو در سخنانی در جمع خبرنگاران چین را به دلیل عدم شفافیت در ابتدای همه گیری ویروس، هدف قرار داد از پکن به خاطر سانسور رسانه ها و ساکت کردن جامعه پزشکی انتقاد کرد.

مایک پومپئو مدعی شد آمریکا عمیقا نگران است که ایران اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا را پنهان کرده و از همه کشورها خواست در مورد این اپیدمی حقایق را بگویند.
وی گفت: همه کشورها، از جمله ایران، باید حقیقت را درباره ویروس کرونا بگویند و با سازمان های کمک رسانی بین المللی همکاری کنند.
چین هفته پیش سه خبرنگار آمریکایی وال استریت ژورنال را اخراج کرد.
پومپئو دراین باره ادامه داد: اخراج خبرنگاران ما بار دیگر یک مشکل دولتی به نام سانسور را عیان می کند که به سارس و حالا ویروس جدید کرونا منجر شده، که می تواند عواقب مرگبار داشته باشد.
وزیر خارجه آمریکا گفت: اگر چین به خبرنگاران خود و خبرنگاران خارجی و کادر پزشکی اجازه می داد آزادانه حرف بزنند و تحقیق کنند، مقام های چینی و سایر کشور آمادگی خیلی بیشتری برای رسیدگی به این چالش داشتند.

اصل خبر را در سی ان ان ببینید .

انتهای پیام

fa.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرامتبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ