مسلمانان اتریش پویش «کمک به همسایگان» را برای مبارزه با کرونا به راه انداختند


مسلمانان اتریش پویش « کمک به همسایگان» را در همبستگی و همکاری با مقامات این کشور به منظور مبارزه با ویروس کرونا به راه انداختند.

تبليغ

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الجزیره، هماهنگ کننده اتحادیه اسلامی در شهر لینتس در اتریش گفت: اقلیت مسلمان در اتریش پویش «کمک به همسایگان» را به منظور کمک و همکاری با دولت این کشور در مبارزه با ویروس کرونا به راه انداخته است.

هماهنگ کننده اتحادیه اسلامی، گفت: این اقدام مسلمانان در پاسخ به خواسته سالمندان این شهر انجام می شود، زیرا به دلیل بیماری کرونا، تردد در شهر های این کشور ممنوع شده است.

وی افزود: شرکت کنندگان در این پویش در چارچوب تدابیر پیشگیرانه دولت اتریش به توزیع مواد غذایی و درمان بیماران و سالمندان اقدام می کنند.

هماهنگ کننده اتحادیه اسلامی، ادامه داد: مسلمانان خدمات خود را به همه نیازمندان این جامعه بدون توجه به رنگ، نژاد و دین ارایه می دهند.

جماعت اسلامی در اتریش، برپایی نماز جمعه، نشست ها و مناسبت ها را براساس تدابیر پیشگیرانه دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف کرد.

این جماعت همچنین آمادگی خود را برای ارایه کمک به بیماران و مراقبت از آنها اعلام کرد.

گسترش شیوع ویروس کرونا، کشورهای مختلف را به بستن مرزها، لغو پروازها، ممنوعیت تردد، تعطیلی مراکز آموزشی، لغو فعالیت های متعدد، ممنوعیت تجمع های عمومی، تعطیلی مساجد و کلیساها مجبور کرد.

بیش از 452 هزار نفر تا امروز(چهارشنبه ششم فروردین 1399) به بیماری کرونا مبتلا شدند که از این تعداد بیش از 20 هزار نفر فوت شدند و بیش از 113 هزار نفر بهبود یافتند.

پایان پیام/44


تبليغ

کامنت‌ها (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس نظر 0 نفر
کامنتی درج نشده

کامنت بگذارید

  1. ارسال کامنت بدون عضویت. عضویت یا ورود به سایت.
امتیاز دهید:
0 کارکتر
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
تبليغ